Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@o__p: Ciekawe co na to WT dla budynków. Coś nie chce mi się wierzyć, że wszystkie lokale załapią się na 3 godziny naturalnego światła...

@unfolding: to chyba łapie się do śródmiejskiej, wtedy tylko 1,5h wystarczy i myślę, ż będzie. Tam chyba gorzej było z hałasem od trasy torunskiej i z tego co kojarzę, to część "mieszkań" jest sprzedawana jako lokale usługowe (ale to do potwierdzenia, bo nie weryfikowałem tej plotki)
@o__p: zgodne z przepisami? Zgodne. Zaraz przyjdzie jakiś propagator zielonego budownictwa PRL, zapominając o tym, że wielkie osiedla były stawiane na działkach zagrabionych prawowitym właścicielom. Tu deweloper musiał wywalić setki milionów złotych na samą działkę.

Wiadomo, to nie jest szczyt marzeń ludzi, ale lokalizacja jest bardzo dobra i to jest główny powód kupna tych mieszkań. Do tego, to oferta skierowana raczej do ludzi, którzy w mieszkaniu głównie śpią, a żyją na
@demagog: Jako mieszkanie dla studenta jest git. Do metra blisko więc na UW/SGH/PW dojedziesz spokojnie. Do tego do parku Sowińskiego blisko, sklepy też są.

Po studiach i z rodziną to dziękuje, ale jak 7 lat mieszkałem na "starej" Woli w kawalerce to bym te mieszkanie wziął z pocałowaniem ręki.
@Celinka95: nikt nie mów, że to będą mieszkania dla rodzin z dziećmi. To mieszkania dla młodych, którzy w mieszkaniu głównie śpią i tyle. Spora część zostanie wyprzedana jako inwestycja, także o ruch bym się nie martwił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dobrowolnie to żaden developer nie zrobi odstępu między budynkami znacznie większego, niż wymagany. Musiałby być zapis w MPZP który by ograniczał powierzchnię zabudowy.


@goferek: Nieeee t obyłby socjalizm! Wolny rynek sam wprowadza najlepsze rozwiązania!

@szybki_zuk: nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "socjalizm", ale nie myl wolnego rynku z anarchikapitalizmem. Na wolnym rynku regulacje jak najbardziej mogą i powinny funkcjonować, istotą jest, że każdego obowiązuje to samo prawo, do którego musi