Wpis z mikrobloga

@kuba565: A ile masz lat? sąsiadka też zaszczepiła się Astrą, bardzo źle to przeszła, jak wyszła po 4 dniach z domu wyglądała jak trup, taka blada i jeszcze się trzęsła ehh, no ale ona chuda, dużo pali i pije dużo kawy, mało je, okolo 40 lat ma. Coś ostatnio dużo osób skarży się na tą astrę. Nie śledzę tematu w ogóle, tylko czasem czytam co tam na tagu #koronawirus no ale
@Floooki: Właśnie słyszałem, ze po drugiej jest gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Marek_Mostowiak: w czerwcu bede miał 27. Dzięki Mireczku!
@Matsew: mRNA chyba tak nie działa, znaczy efekt jest tem sam, ale to te wektorowe szczepionki mają nieaktywnego wirusa, a Moderna i Pfizer chyba mają w sobie instrukcję do walki. Czyli jedne uczą poprzez „walkę z osłabionym wrogiem” a drugie przez „wgranie instrukcji obrony” .
@kuba565: no czasumierac nikt ci sie nie kazal szczepic badania kliniczne nad szczepionką powinny trwac 2lata na grype do tej pory nie ma szczepionki a na covida od razu wynalezli no i ty tego nie rozumiesz to teraz cierp pamietaj zrobiles to na wlasna odpowiedzialnosc nawet mi cie nie zal
mRNA chyba tak nie działa, znaczy efekt jest tem sam, ale to te wektorowe szczepionki mają nieaktywnego wirusa, a Moderna i Pfizer chyba mają w sobie instrukcję do walki. Czyli jedne uczą poprzez „walkę z osłabionym wrogiem” a drugie przez „wgranie instrukcji obrony” . Tak to rozumiem, ale mogę się mylić. I chyba właśnie w moim organizmie trwają manewry ;)


@kuba565: w sumie dobrze to łapiesz :) mRNA (Pfizer I Moderna)