Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik: z tymi cenami w Polsce to jakiś wał chyba jest. W zeszłym tygodniu dostałem wycenę materiałów na budowę domu. Ostatni dom budowałem 3 lata temu i porównując kosztorysy to ceny stali czy styropianu w granicach inflacji w strefie euro może +3-5%
@DorodnyTucznik: Tak strzelam, że 4 paczki. We trójkę przenosiliśmy 2 tony, 20 metrów dalej, po maks 2-3 sztuk ciągnąc po ziemi i zajęło nam to ze 2 godziny dobre, ale ile tego było to nie liczyłam bo wtedy się liczył czas żeby zrobić to jak najszybciej :/
Do tego były to głównie 10 żebrowane.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niraya: tak mam tego świadomość, pytałem stricte z mojego punktu widzenia, ale też i u mnie dom trochę nietypowy. Stąd taka ilość stali i betonu. Stali jak wspomniałem koło 11 ton i 170m3 betonu w sumie poszło
@DorodnyTucznik: Pis ogłosił Nowy Wał i teraz będziesz mieć jeszcze drożej. Rynek metali (stali, miedzi) i tworzyw sztucznych po prostu szaleje. Bywały tygodnie, kiedy leciało 100% do góry a teraz producent nie podaje ceny ważnej dłużej niż 7 dni (niektórzy nawet co 2 aktualizują). Nawet ze znajomymi z branży sobie żartowaliśmy, że bardziej opłaciłoby się ładować kasę w styropian i rury PVC zamiast w kojny.