Wpis z mikrobloga

Sytuacja w UK wygląda bardzo pozytywnie. Liczby dziennych wykryć od trzech tygodni są mniejsze od 3 tysięcy, ilość aktywnych przypadków poniżej 60 tysięcy, zgonów dziennie od 5 do 20.

Podobnie w Izraelu - notuje się od początku maja 20-30 wykryć dziennie, liczba aktywnych przypadków spadła poniżej 1000, od początku maja są tylko pojedyncze zgony.

Natomiast Indie nadal w górce zachorowań. Powyżej 350 tysięcy wykryć dziennie, powyżej 4 tysięcy zgonów dziennie i 3,7 mln aktywnych przypadków. Jest na szczęście jakaś stabilizacja, załamał się ekspotencjalny trend przyrostu, gdyby nie to dziś mieliby po pól miliona nowych przypadków dziennie. Załamanie to widać też w trendach ogólnoświatowych - spadek globalnej ilości wykryć po górce w kwietniu.
#koronawirus #indie #uk #izrael
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kaktusak: Przestań szerzyć szurskie teorie - dosłownie chwilę temu zapowiedzieli, że nic nie wstrzymują i wszystko zostanie otwarte zgodnie z planem.

Wszyscy 50+ dostaną drugą dawkę szczepionki szybciej niż zakładano. Jak dotąd to jedyna zmiana.
@KubaGrom: Po uj się podniecasz liczbami typie jak hindusów jest 1.5 mld, wiadomo jak u nich z higiena... u nich 400 tys dziennie odpowiada 11 tys w Polsce, a przypominam ze w Polsce było ponad 30... ale wiadomo, covidianie dostają orgazmu przy kolejnych wielkich liczbach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: Nigdzie nie napisałem, że Boris nigdy nie mijał się z prawdą.
Post wyżej odnosił się wyłącznie do wstrzymania znoszenia obostrzeń od poniedziałku. Dzisiaj poniedziałek i, zgodnie z zapowiedziami, wszystko jest otwarte.
Dodałem nawet na koniec "jak dotąd to jedyna zmiana", bo spodziewałem się, że jakiś dzban się zesra. Nie podziałało. ( ͡° ʖ̯ ͡°)