Wpis z mikrobloga

@6th_Sense: Mnie też nie. Ale dla wielu to szok, że ratownik w ogóle nie jest zdziwiony, że po szczepionce. Że w ogóle od razu pyta o szczepionkę, bo przecież mogłoby być całe mnóstwo przyczyn. A pyta właśnie o nią i dostaje potwierdzenie, że ta szczepionka dopiero co była.
@DanteTooMayCry zastanawiałam się nad tym kiedyś. Z jednej strony jestem sceptyczna, jeśli chodzi o wszystkie teorie spiskowe czy usilne wyszukiwanie podobnych przypadków.
Z drugiej zaś, myślę, że szczepionka jest dosyć "mocna" i jak widać każdy organizm reaguje inaczej albo nie reaguje. Może Ci ludzie dostają gorączki czy takiego osłabienia, że serce nie wytrzymuje? Albo jakieś inne narządy siadają. Wtedy przyczyną zgonu będzie zawał czy zapaść a nie szczepienie ( ͡° ͜
@6th_Sense: oczywiscie, ze w szczepionce nie ma jakichs trucizn, wiec technicznie to nie szczepionka zabija, ale reakcja organizmu na gwaltownie pobudzony uklad immunologiczny. W przypadku Covida zreszta jest tak samo - to nie sam wirus zabija, ale na przyklad zabijanie wlasnych komorek z wirusem, czy burza cytokinowa w odpowiedzi na podwyzszony poziom przeciwcial,
Jednak dziwne jest to, ze praktycznie kazda smierc z wykrytym chocby fragmentem wirusa wlicza sie jako zgon po