Wpis z mikrobloga

@Nowa-ja: przecież to jest bon na żłobki i opiekunkę do wydania w 2 lata, czyli 500 miesięcznie przez 2 lata. I biorąc pod uwagę jak mało dzieci to dotyczy, to jedna z tańszy z zaprezentowanych propozycji.
@Nowa-ja: najpierw napisałaś, że to dużo, a potem że mało. Ja nie napisałem, że to wystarczająco na opiekunkę, po prostu sprostowałem twój wpis sugerujący, że rodzice dostaną 12k od tak. A jak policzysz ile dzieci to będzie dotyczyć, to akurat jeden z najtańszych programów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowy_ja: dla budżetu państwa to ogrom pieniędzy, dla rodzica kropla w morzu potrzeb, ale dla patologii będzie to wygrana na loterii... A my wszyscy za to zapłacimy :(
@Nowa-ja: w Polsce rodzi się obecnie 350k dzieci rocznie. Z tej liczby odejmujemy ok 150 tys., które są pierwszymi. Czyli program obejmie max 400 tys dzieci w ciągu roku (bo dwa roczniki). 400k razy 6k to wychodzi 2,4 mld złotych. To zaledwie 0,5% budżetu państwa. Na przykład na przywileje emerytalne m.in. mundurowych i górników wydajemy 50 mld.

Jesteś typowym przykładem braku podstaw matematyki i wiedzy o finansach.

dla rodzica kropla w
@Nowa-ja:

Wprowadzimy dodatkowy instrument finansowy dla rodziców. To w sumie 12 tys. PLN, które rodzice będą mogli elastycznie wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia.


Mi się wydaje, że jednak nie. Ale trzeba poczekać na szczegóły.