Wpis z mikrobloga

Niech od razu każdy oddaje wszystko ponad 5k. Na dogodne życie starczy, a pieniądze w budżecie państwa zawsze się przydadzą. To bardzo samolubne wydawać beztrosko naście tysięcy miesięcznie na bzdury.

( ͡~ ͜ʖ ͡°)
ogólnie to się z nim zgadzam oprócz tych konkretnych kwot, a sam zarabiam prawie 18 k i za #!$%@? nie wiem czemu ja mam 7 razy więcej od kasjerki.


@markkk92: no nie wiem, może #!$%@? dlatego, że kasjerem może być debil, byle sprawny fizycznie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: no nie do końca debil na takim stanowisku. Są chętni za takie pieniądze to tyle płacą. A w zasadzie to nie chętni, tylko z niskim poczuciem własnej wartości.
@Karl_Cotlet: nie chodzi mi o to, że na kasie pracują debile, a o to, że nawet debil może pracować na kasie - przecież nie jest to jakoś wymagająca praca.

A w zasadzie to nie chętni, tylko z niskim poczuciem własnej wartości.

to nie jest kwestia poczucia własnej wartości. Dla niektórych to wygodna praca, dla innych jedyna możliwa, a dla jeszcze innych przy nadgodzinach nawet spoko płatna.
@markkk92: Zarobki w IT w Polsce są takie dlatego, ponieważ jest to praca, którą łatwo można outsorsować. Firmy z kapitałem polskim musza oferować konkurencyjne wynagrodzenie, więc i programiści w ogóle zarabiają spoko. W Niemczech takich różnic oczywiście nie będzie bo nie ma kraju który outsorsuje pracę do Niemiec przekupując tamtejszych programistów.
@becvvv ja to rozumiem. Nawet jestem beneficjentem tego ale zwyczajnie czasami dziwnie mi że obok siebie żyją tak skrajne światy - że ja na rynku w whiskey in the jar potrafię z kumplami #!$%@?ć jak się spotkamy pensję kasjerki i nawet tego nie odczujemy, a ona musi #!$%@?ć cały miesiąc fikołki żeby przeżyć do pierwszego.