Wpis z mikrobloga

#uk

Moze ktos byl w podobnej sytuacji?
Lece do PL ktora jest w strefie zoltej. W zwiazku z tym powinienem miec 10 dni kwarantanny po powrocie. Oczywiscie te strefy moga sie w miedzyczasie pozmieniaz z zoltej na zielona itp.

1. Czy mojemu pracodawcy powiedziec ze biore 7dni hol czy 7+10?
2. Czy pracodawca moze mi to odrzucic bo w sumie mnie nie ma kolejne dni?
3. Czy jest obowaizek ksiegowania tych 10dni kwarantanny jako non paid, moze moglbym pracowac z domu?

Jestem w kropce bo pojechac pojade ale nie wiem jak to rozegrac zeby pracodawca nie mial z tm problemu.
  • 6
@marekrocki:
Pogadaj z pracodawcą jaka jest sytuacja. Teoretycznie może Cię zmusić, żebyś wziąl urlop, albo unpaid leave na kwarantannę, ale można to załatwić przez sicka, albo work from home, jak się dogadasz. Może Ci też odrzucić urlop, jak nie weźmiesz w ogóle pod uwagę kwarantanny.
Dla mnie to normalne, że jak bookuję urlop to gadam z szefem i od razu ustalam takie rzeczy, żeby nie było zdziwienia potem.
@Budo chodzi też o to że holiday miałem potwierdzony pół roku temu
Teraz zmieniły się okoliczności i pytanie brzmi czy pracodawca ma legalnie prawo mojego hol anulować?
W sumie Sam hol pozostaje bez zmian ale z 7 dni robi się 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marekrocki: wszystko zalezy od pracodawcy, jak pracujesz przy kompie nie powinno byc problemu z pracą zdalną?

Jak pracowałem jeszcze w #!$%@? firmie to zasada była chyba że pracodawca może Ci anulować urlop do 2x czasu na jaki bookujesz - jak na 7 dni ma 14 dni roboczych zeby Ci anulowac, na 14 dni roboczych przed urlopem juz nie moze i wydaje mi sie ze to jest tak jak jest w prawie.
@marekrocki: przez pół roku akurat nic się nie zmieniło z kwarantanną. Poza tym co Twojego pracodawcę obchodzi co Ty robisz ze swoim urlopem? Możesz w łóżku siedzieć przez tydzień. Kończy Ci się urlop, jesteś w pracy, proste. Reszta to kwestia dogadania się, ja się umawiam tak, że na kwarantannie pracuję zdalnie i tyle. Ale to trzeba dogadać przed urlopem.