Wpis z mikrobloga

@smutny_kojot: Biorąc pod uwagę, że można być przeciwnikiem sponsorowania kariery Kubicy z publicznej kasy, a wciąż trzymać kciuki za jego karierę, niezależnie od serii, nie można wszystkich wrzucać do wora powrutowców i antypowrutowców. Pamiętajmy o tym, że duża część społeczeństwa wylewa swój hejt na Kubicę odkąd się pojawił, więc psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Antypowrutowiec to ktoś, kto nie chce żeby Kubica wracał do F1, a nie taki, kto nie wierzy
Antypowrutowiec to ktoś, kto nie chce żeby Kubica wracał do F1, a nie taki, kto nie wierzy w powrut w mojej skromnej opinii.


@Vegetan: Ja tak nie uważam. Sądzę, że F1 zweryfikowała Kubicę po wypadku, jak każdego innego kierowcę, który z różnych powodów nie sprawdził się tam i mi to wystarcza. Były testy w Renault, była rezerwa w Williamsie z trzema piatkami, był w końcu sezon tam i 2 kolejne lata
@smutny_kojot: Ale to tylko Twoja opinia. Dla niektórych antypowrutowiec to ktoś, kto cieszy się z niepowodzeń Kubicy, a powrutowiec to ktoś, kto wierzy w jego powrót.

Mi paradoksalnie w ostatnich latach sezon 2019 najmniej się podobał, właśnie przez to, jak Kubica się męczył w patowilliamsie. Jak go nie ma w stawce, to F1 oglądam z innymi emocjami, tym niemniej jakby pojawił się w 2022 roku, to będę się cieszył. A jak
@smutny_kojot: ogólnie bym się zgodził gdybyś nie traktował wyników w Williamsie poważnie a tak twój post brzmi, bo tego zdroworozsądkowym nazwać nie można, co najwyżej tam mógł walczyć z kierownicą na prostej. I nie piję do "bolidy były nieruwne" żeby znów nie było, nie uważam że z tego sezonu w Williamsie można wyciągać jakiekolwiek wnioski poza tym że z Jerzym jeździli kupą gówna.
@SpalaczBenzyny: U mnie bylo odwrotnie, bo kiedy jezdzil w rajdach, to mialem identyczne podejscie jak powrutowcy, ze skoro tam daje rade, to w F1 tez sobie poradzi. Niestety F1 to detale i tysieczne czesci sekundy i nawet inne prestizowe serie jak wec czy kiedys dtm nie maja do niej podjazdu. Nawet zupelnie sprawni fizycznie, utytulowani ale podobnie wiekowi kierowcy jak Alonso, Raikkonen czy Vettel maja obecnie problem, mimo ze praktycznie nigdy
@krissq2502: niezależnie od niuansów oceny występów w Williamsie jeden fakt pozostaje niezmienny. Od 2017 bez pieniędzy nie chciał go żaden zespół, a po 2019 nawet z pieniędzmi w żadnym zespole nie ma dla niego miejsca jako etatowego. Taka zgodność całego padoku to nie jest przypadek a jeśli ktoś myśli, że inne zespoły są w stanie uwierzyć w przyklejoną łatkę (łatkę leszcza, którą miał mu rzekomo celowo przykleić Williams) i na bazie
@barystoteles: tu nie chodzi o łatki ani nic innego każdy ma swoje interesy i wielokrotnie określa się że to działa jak domino widocznie brakuje klocków zawsze, a po Williamsie sam powiedział że nie pójdzie byle gdzie...

ten argument że ktoś nie ma pojęcia o sporcie jest tak często używany jak ten o prawdziwym fanie F1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jest wiele podtekstów tej historii i niczego nie
@krissq2502: podteksty, narracje, układanki - różne formy rozwadnia tej samej informacji - że Kubica nie jest tak szybki, aby zmotywować którykolwiek z zespołów do ustawienia swojej (zespołu) sytuacji w taki sposób aby móc go zatrudnić. Polityka i pieniądze są w tym sporcie od dawna, nie przeczę, ale nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś jest bardzo szybki to nie ma kontraktu nie do rozwiązania (pamiętacie jak Kimi dostawał pieniadze za to,