Wpis z mikrobloga

Ci którzy się zesrali o wyjeździe za granicę chyba są nie do końca świadomi tego, że jedyny powód ich zatrudnienia to to, że są zdecydowanie tańsi od lokalsów na zachodzie i dodatkowo są troszeczkę lepsi od hindusów...

To, że dobrze żyją w Polsce wynika jedynie z niskich podatków (przyzwolenia na oszustwo pod nazwą JDG przy pracy w pełni spełniającej znamiona etatu), niskich kosztów życia i tego, że nawet te dużo niższe stawki od zachodnich są w porównaniu do "pensji" polskich januszy bardzo wysokie...

Nikt tam was nie zatrudni na takich samych warunkach jakie dają swoim obywatelom.

#programista15k #programowanie #nowylad #pis #bekazprawakow #bekazkuca #przedsiebiorczosc #januszebiznesu #januszex #antykapitalizm
  • 33
@qusqui21: Nie, większość programistów w Polsce pracuje w tzw. low-cost development center zachodnich korporacji - chodzi o to, że nudne, w miarę łatwe zadania przenosi się do wschodnioeuropejskich krajów gdzie tani klepacze wykonają je za zdecydowanie mniej (oczywiście też trochę gorzej, ale mimo wszystko na akceptowalnym dla biznesu poziomie) od zachodnich lokalnych specjalistów...
@throwaway2137: dokładnie tak jest. Zatrudniają hindusów europy do klepania wtornego gównokodu za połowe tego co płaciliby lokalnym pracownikom, a ci myślą że znając angielski na poziomie C2 pojadą podbijać świat xD.

Ja jeszcze czekam aż rząd sie wezmie za weryfikacje korzystających z IP Boxa. Zobaczymy jacy to twórcy innowacji z naszych polskich klepaczy xD
dokładnie tak jest. Zatrudniają hindusów europy do klepania wtornego gównokodu za połowe tego co płaciliby lokalnym pracownikom, a ci myślą że znając angielski na poziomie C2 pojadą podbijać świat xD.


@Tranzystor_IGBT: Tak tak, polscy programiści 15k nie odróżniają encji od dupencji a pani z żabki nie programuje tylko dlatego, że wstyd by jej było brać tyle pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qusqui21: No o to właśnie chodzi - jak się upokorzysz i będziesz robił za stawki poniżej własnej wartości to faktycznie pracę na zachodzie dostaniesz.
Tylko będziesz żył na poziomie dużo gorszym niż w Polsce, otoczony lokalsami zatrudnionymi na lekkich, bezstresowych stanowiskach śmiejącymi się z frajera polaczka odwalającego brudną robotę za kasę, za którą oni by nawet nie kiwnęli palcem...
@throwaway2137: Nie do końca. Ja jeszcze wcześniej dostałem ofertę od kontrahenta żebym się przeprowadził do ich kraju, bo potrzebują kogoś kogo nie trzeba wdrażać w technologię i może pracować od razu. Zarobki takie jak dostają lokalsi, górne widełki. Bez proszenia się z mojej strony.

Wcześniej też kilka ofert z zagranicy było i to bardzo dobrych.
Odmawiałem, bo jakoś żal mi było wyjeżdżać - teraz już mi przeszło.
Nikt tam was nie zatrudni na takich samych warunkach jakie dają swoim obywatelom.


@throwaway2137: Co ty człowieku #!$%@?? :D Takie zasady to może panują na zmywaku lub na magazynie, ale nie w firmach IT.

Nie, większość programistów w Polsce pracuje w tzw. low-cost development center zachodnich korporacji - chodzi o to, że nudne, w miarę łatwe zadania przenosi się do wschodnioeuropejskich krajów gdzie tani klepacze wykonają je za zdecydowanie mniej (oczywiście
@throwaway2137: Ty chyba nie miałaś do czynienia z hinduskimi koderami. My po nich oramy całe moduły bo to jest pisane przez juniorów, którzy nie wiedza co robią. Potem do mnie klienci z płaczem przybiegają bo nie maja ani kasy, ani kodu, prawie biznesy tracą przez pajeetów. Dobry software house z Indii swoje kosztuje. Moja firma jest w czubie w rankingu w swojej technologii, a w czubie są głównie firmy polskie i
Nikt tam was nie zatrudni na takich samych warunkach jakie dają swoim obywatelom.


@throwaway2137: co za bzdura, jakim swoim obywatelom, o czym ty gadasz? xD

To już nie są stare czasy, że jadąc na zachód jesteś obcy wśród tubylców. W dzisiejszych realiach jedziesz do Niemiec i rekrutujesz się do firmy z szefem pół Niemcem pół Azjatą, gdzie na 20 programistów jeden identyfikuje się jako Niemiec, bo tutaj się urodził chociaż jego
@throwaway2137: Jeżeli ktoś #!$%@? takie głupoty to pewnym jest, że sam jest dnem na rynku pracy nie wiedzącym jak wygląda biznes. Polski pracownik robiący czy to w IT, czy w różnych SSC skupiających wiele branż jest równie dobry co zagraniczny. Nie ma żadnych problemów jakości i wydajności pracy u nas, a to że zagranica może płacić Polakowi dostając jakość jak u siebie to tylko plus dla którego warto inwestować. Taka osoba