Wpis z mikrobloga

Nawiązując do mojego wpisu z 2 miesięcy wstecz, w którym zobowiązałem się do podania kosztów wykończenia bliźniaka 140m2 we #wroclaw wołam wszystkich zainteresowanych.

Sprawy mają się następująco:
- póki co licznik zatrzymał się na 167k zł.
- największy koszt to ekipa remontowa - 40k
- potem kuchnia (meble) - 18k
- sprzęt AGD do kuchni i łazienki - ok. 15k
- łazienki i jej wyposażenie - około 28k
- schody na beton i barierki - 17,5k

Spora kwota poszła na zabudowę poddasza płytami GK i docieplenie.

Gdzie można się zaskoczyć? Wszalkiego rodzaju materiały budowlane kosztowały 11,5k
Notariusz - ponad 6k (umowa deweloperska i przeniesienie własności).
Ze względu na opóźnienia w pgnig trzeba było zainwestować w tymczasową instalację ogrzewania - sporo butli poszło, na szczęście kaucja za butle i reduktor udało się sprzedać praktycznie w tej samej cenie.

Myślę, że zestawienie w miarę dobrze pokaże na ile co poszło. Samo wykończenie to taka średnia półka. Żadnych luksusów oprócz wypas płytek 120x120 w łazience, które kosztowały grubą kasę.

Oświetlenie w sumie kosztowało śmiesznie pieniądze - brałem głównie spoty, które najbardziej nam pasowały do wnętrza. W pokojach brakuje jeszcze lamp, bo na razie nie mieliśmy koncepcji co tam dać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprzęty do kuchni to średnio-wyższa półka, ale oczywiście można wyżej.

Czas trwania remontu - połowa grudnia do końca kwietnia.

Co jeszcze zostało? Klima, schody na strych (konstrukcja), zabudowy garderoby i przedpokoju i parę innych "dupereli".
Poza tym pełne wyposażenie pokoi moich małych rózowych pasków, brakuje gdzieniegdzie jeszcze oświetlenia.
Liczę, że jeszcze z 50k wydam.

Aha - na pewno trafią się cwaniaki pt. "Jezu ile na to wydałeś - ja to kupiłem w Casto za 20% ceny". Wydałem, bo wydałem i guzik mnie obchodzi co ty akurat kupiłeś.

W przypadku dopłaty za zbiornik CWU - tam doszła jeszcze instalacja do odkamieniania, pompa wody obiegowej i parę innych pierdół - dodatkowe krany w garażu i na poddaszu etc.

W razie pytań - wiecie gdzie jestem :)

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wykonczenia #wykonczeniawnetrz #remontujzwykopem

@Pawicaa @masaj @Pantegram @panegon @noszfuck @ZdzichuRolnik @uvs @Gildead @mailbox @liseq @kjut_dziewczynka @NieBendePrasowac @ZaBurz @Utero @Frycz_asd @nielubiemycokien @joolekk @ktoosiek @reggio @Tonietakkkk @SelinaKyle @rekinator9000 @Isanell @blackherder @slayerNajlepszy @Ancymoon1 @tony_idol @luk999 @gugaga @elcor @MrNice @badmike @trusia @the_whistler @L1nox @Hav0c @HonneyBunny @Futrzasty @solavellansisters @PanHagrid @motorade @liet @Visq @pch54 @centyliard @mrowka_w_swiecie @Daviv @obojetne @Virsky @LouieAnderson @kAdi @Otworz @fejka @paweljestem @Szantos @whiteKANDER @esquina @Stah-Schek @Pioneer95 @Faremik7 @MSDOS @MethSoup @paul43 @PachneImbirem @kkarakann @kcpi @worldmaster @Zych0l @malysz_z_syrena @winszuje @wyrwiflak @DOgi @marian-znowusieupiles @Nikczemny @wykopniety @mmmandm @darksider @emptr @WalterMelon @emadero @Siewcabocianow @Djodak @playerUnknows @Juwel @shaggee @xpf4df @nielu @Toudi69 @kajtom @vanguard @filet_czlowieka @krakowski_obwarzanek @kanapka_ze_smalczykiem @Batsu @nors @Pepsor @KedzioRRz @kilo-bravo @PaintedMan @kosmik @RandomNicknameNotAvailable @Szop_Praczowaty @spearmint @matifootball95 @tygrysowiec @spoxman @cold_fire @root8 @borek321 @Bonhart87 @zawisztheblack @adis9595 @Garet_ @Mufann @arik18 @donMakler @encore26 @DawajChleb @klinsman @Team @KromkaMistrz @Sephria @cin3k @#!$%@? @jacoslaw @gloock @FaustBloody @Skazany_na_wykop @JednookiTaboret @WonszBonsz @lordnelson @Mit_o_chondriach @yatech01 @kubex_to_ja @Szala @leesiuu @Skwarek85 @insHade @ziemniaczany_potentat @k_m_x @nightdriver-v2 @przemowg @R4vPL @modessef1 @pl_andru @raffaello88 @rabdib @Villdeo @mozzie @bialywonsz @kamnow @makeman
kubas782 - Nawiązując do mojego wpisu z 2 miesięcy wstecz, w którym zobowiązałem się ...

źródło: comment_1621199415LiuS2zYU6hEjfWIiceD80Z.jpg

Pobierz
  • 48
@kubas_782: dzięki za zawołanie, w międzyczasie kupiłem moje mieszkanie deweloperskie i mam realny pogląd na koszty wykończenia. Skoro we Wrocławiu za 140m (forteca XD) jesteś na prawie gotowo za 170k zł, to ja w Częstochowie na 58 metrach powinienem się zmieścić w połowie tego.

Zabudowa kuchenna to Ikea/BRW czy na wymiar? A elektonika- Bosch/Siemens czy Amica/Beko?
Korzystałeś z architekta/dekoratorki wnętrz?
@motorade: Kuchnia na wymiar u stolarza. Fronty lakier mat, ukryte uchwyty.
Elektronika jest w zestawieniu - LG/Electrolux/Samsung z raczej wyższych serii. Sama lodówka 5k bo sidebyside.
U mnie duży koszt to schody i poddasze. Lekko 30k.
Najdroższe rzeczy już prawie za mną, ale jeszcze jest do wrzucenia sporo.

A no i nie korzystałem z architekta. Tylko do łazienki miałem babeczkę. Odnośnie reszty to mieliśmy spójną koncepcję, według nas wyszło fajnie. Co
@kubas_782: ooo, to ja się zastanawiam, co z mężem zrobiliśmy źle, że nam we Wrocławiu wyszło 150 tys. zł za wykończenie 50m2 :D I teraz kombinujemy, jak zbić te ceny.


A powiedz proszę, czy podzieliłbyś się nadmiarem do stolarza? Właśnie jestem na etapie pisania próśb o wyceny mebli :)
@austra: Napisz jutro priv. W sumie nie dziwię się trochę. U mnie pewnie dobije lekko do 220-230k. Sporo rzeczy jeszcze miałem typu zastawy kuchenne, ręczniki, starytv, ale dużo rzeczy nie jest wliczonych typu akcesoria do łazienek, a to też sporo kosztuje.
@Aura_: Firma szwagra, rok temu dogadałem się z nim, ze wejdzie do mnie na budowę, policzył trochę taniej, ale pytałem się wykonawcy 4 bliźniaków tutaj ile by wziął za mój zakres prac to powiedział, ze mniej więcej podobnie może z 10% więcej. Mogę podesłać kontakt ale ma ciężko z terminami.
Ale wiem Tez ze ludzie dostawali oferty za same łazienki po 15-18k xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubas_782: wychowaj jak swoje. Ja ogólnie broniłem się przed bliźniakiem bo traktuje to jako nie docelowa formę ale znalazłem taki który idealnie by mi odpowiadał na 5 arowej działce i w nie aż tak gęstej zabudowie, że 2 auta i koniec
@kubas_782: Ja niedługo zaczynam wykończenie bliźniaka we Wrocławiu i nie dostałem żadnej wyceny poniżej 60k, a dostalem nawet 85k za samą robocizne ( ͡° ͜ʖ ͡°) 145m i jedyne udziwnienie to dodatkowa łazienka (wanna) przy sypialni z przejściem z sypialni w miejcu gdze miala byc garderoba
@kam1l: Ło matko xD szwagier teraz wszedł na robotę do innego szeregowca u siebie w Warszawie i z tego co wiem podpisał umowę na wyłączność na chyba 70k, ale tam 160m, kupa wyburzania, przenosiny łazienek, ścian, całkowicie do zrobienia poddasze.
No i ja tutaj też z nim siedziałem w sumie 5tygodni i pomagałem. Swoich ludzi dopiero wziął na ostatnie 1,5 miesiąca do "brudnej" roboty.
biorąc pod uwagę co się stało w ostatnim półroczu z cenami bliźniaków i działek.


@kubas_782: a idź Pan w #!$%@?! Teraz jestem w Australii tymczasowo i przed wyjazdem szukałem działki, to za 60-70k można coś było ogarnąć tak 10-15km od miasta. Teraz bez 100k nie ma co zaczynać. Teraz szukam mieszkania, ale cały czas muszę zaniżać wymagania, bo mnie zwyczajnie nie stać. Jak wyjeżdżałem to były fajne ceny, teraz jakaś porażka.