Wpis z mikrobloga

#chlewobsranygownem #polskilad #pis #morawiecki #zlodzieje
Właśnie sobie podliczyłem nowe obciążenia związane z wprowadzeniem "gównianego ładu". Wyszło mi, że jeśli to gówno wprowadzą dojdzie mi miesięcznie 1255,61 zł wydatków na samą tylko składkę zdrowotną. W skali roku daje to moje zarobki na czysto z ponad półtora miesiąca.

Tak #!$%@?, do połowy lutego będę #!$%@?ł tylko na NOWY podatek. Przecież to rozbój w biały dzień.
smk666 - #chlewobsranygownem #polskilad #pis #morawiecki #zlodzieje 
Właśnie sobie p...

źródło: comment_1621242541DDuPImpiN6P7x3whzXUv8q.jpg

Pobierz
  • 6
Załóż spółkę zoo. Polecam ten stan


@calkowitybrakrozumu:
A co z podwójnym opodatkowaniem? Przecież nie dość, że trzeba płacić 9% CIT to jeszcze dochodzi 19% PIT gdy chcemy z kasy zarobionej przez spółkę skorzystać. Poza tym wspólnik pozostaje ze spółką w stosunku pracy więc i tak ZUS i inne gówna trzeba płacić. Nie widzę gdzie tutaj ma być jakakolwiek korzyść względem JDG, poza atutem ograniczonej odpowiedzialności materialnej jak coś jebnie (co i
@calkowitybrakrozumu:
No to jak wypłacasz na życie co miesiąc to co zarobisz (zakładając, że wypłacasz cały dochód bo tyle potrzebujesz)? Nie orientowałem się dokładnie jak to wygląda w spółkach a to powyższe wyczytałem w necie po Twoim komencie.
@smk666: Nie czytaj w internecie, tylko ewentualnie spotkaj się z doradca podatkowym. Jest dużo legalnych możliwości wypłaty, ale tu nie ma co ukrywać - wymaga dużo większego gimnastykowania niż przy jdg. Z czasem sam się nauczysz wiele rzeczy, ale cały czas musisz mieć nadzór doświadczonych księgowych.
wymaga dużo większego gimnastykowania niż przy jdg


@calkowitybrakrozumu:
To w takim razie nie dla mnie, ja jestem tak znerwicowanym człowiekiem, że co drugi dzień sprawdzam historię konta czy przypadkiem nie przelałem o złotówkę za mało na podatki czy ZUS albo martwię się czy mi kosztu nie zakwestionują bo kupiłem nowy telefon już po roku a nie kilku latach. Jakbym miał robić jakieś fikołki to bym nie dał rady zasnąć ze strachu,