Wpis z mikrobloga

@washington: Ale to za dużo czy za mało czy jak? Bo nawet nie wiem skąd to oburzenie. Zgaduję, że dla was trzeba więcej zarabiać, żeby być klasą średnią.

Ale jak dla mnie to trafił dobrze xd Sam bym powiedział, że 5500 brutto to klasa średnia.

Mój ojciec zarabia 4800 brutto (matka pare stówek mniej) i jak patrzę na naszą rodzinę to taka zwykła przeciętna klasa średnia (oczywiście nie mieszkamy w Warszawie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@italian15: xDD

5000 brutto klasa średnia, przypomnę ci że najnizsza krajowa ma w 2023 wynieść 4000 brutto.

Także między najniżej najgorzej opłacanym a klasa średnia będzie 1000zl brutto różnicy xD
Rozumiesz?

Napisze ci to w brutto - netto
5000zl brutto to 3613 zł netto
4000zl brutto to 2908 zł netto.

Więc między klasa średnia a najgorzej opłacanym pracownikiem na etacie różnica wynosi zaledwie 705zl !

Zastanów się proszę czy to dużo
@guest:

wikipedia:

W obecnym rozumieniu tego pojęcia do klasy średniej włącza się przede wszystkim kategorie społeczno-zawodowe, charakteryzujące się względną samodzielnością (osoby pracujące we własnych firmach lub wykonujących pracę umysłową), oraz pewnym poziomem dobrobytu, niebędące jednakże ani posiadaczami dużych majątków, ani nielegitymujące się arystokratycznym pochodzeniem (głównie w Wielkiej Brytanii). Do klasy średniej należą przede wszystkim osoby o wyższym wykształceniu oraz o wyższych kompetencjach kulturowych niż klasa robotnicza (niższa).

Idealnie pasujemy.

https://www.money.pl/gospodarka/masz-dach-nad-glowa-i-nie-masz-oszczednosci-to-jestes-klasa-srednia-6640642275932768a.html ten
@IcyHot: Dobra #!$%@? ziomek ale #!$%@? XDD

Dobrze wiesz, że minimalna to nie będzie 4k w 2023.

Mediana zarobków w mojej okolicy to pewnie 2900-3200 brutto. 50% więcej niż mediana to nie jest klasa średnia?

Ja zanim nie wyjechałem z Polski to nawet bogatszych rodzin od mojej nie poznałem XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@washington: 5k brutto klasa średnia pod warunkiem, że to euro na jednego domownika po opłaceniu rachunków. Trzeba było słuchać uważnie :D

Nie zakładam nawet, że ktoś jest na tyle głupi, by mówić, że zarobki trochę ponad 3000 zł to klasa średnia, bo to nawet nie starczy na ratę za jeden samochód, którym klasa średnia jeździ.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@italian15: Szkodaz nimi gadać, dla ludzi którzy się najczęściej wypowiadają klasa średnia to 15k na osobę. Ja uważam że prawda jest taka że klasa średnia to wtedy kiedy są zaspokojone wszystkie twoje potrzeby, masz całkiem dobry dach nad głową, masz czym jeździć. Twoje wykształcenie pozwala ci zrozumieć co w polityce i dlaczego Polski ład będzie cię #!$%@?ć po kasie. Stać cię aby coś zainwestować, np. W panele fotowoltaiczne, lub aby zrobić