Wpis z mikrobloga

Recondite - czyli elektronika godna audiofila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Recondite pierwszy raz usłyszałem na Audio Show w Warszawie. Pamiętam, że jak puszczali winyla albumu Placid, to ludzie się aż rozbudzili i zaczęli nerwowo dopytywać co to za wykonawca : ) Po wielu godzinach odsłuchu bardzo dobrze nagranej, ale jednak nudnej muzyki (mniej więcej słucha się tego samego, bo liczba dobrych nagrań nie jest aż tak wielka) to był powiew świeżości...

Lubię posłuchać głośno na kolumnach, dźwięk jest czysty jak łza, dużo dołów. Muzycznie mocno melodyczne, delikatne techno (minimal). Konserwatywni audiofile powiedzą, że ni ma tu żywych instrumentów. Ano nie ma, ale i tak brzmi świetnie i warto słuchać na lepszym sprzęcie HiFi niż na gorszym. Nie jestem ekspertem ale chyba kluczem do osiągnięcia takiej sterylnej jakości było po prostu wygenerowanie WSZYSTKICH dźwięków składowych od zera. Często w elektronice używa się sampli, z którymi powiedzmy szczerze różnie bywa. Tutaj można rozpuścić wzmacniacz na maksa.

1/2 Pass up
https://youtu.be/5pdE5yeEVds

2/2 Tie in
https://youtu.be/6HuRNZ_9zb8

Jeśli kogoś interesuje, to mogę zrobić mały cykl z elektroniką, której dobrze się słucha na sprzęcie hifi. Takie moje osobiste picki, do których wracam regularnie.

#dobretraczki
#muzyka #muzykaelektroniczna
#audio #hifi #audioboners
  • 5
@maggotbrain15: Artist: Recondite, Genre: Recondite :)
Dla mnie zdecydowanie Top10 jeśli chodzi o elektronikę. Aczkolwiek dół w starszych albumach potrafi być przesadzony. Nowsze wydania są już poprawne. Miałem okazję być w poprzednim roku na koncercie w Berlinie. Świetny klimat.
@simo_pl: nigdy nie byłem na jego koncercie, żałuję. Tylko sobie wyobrażam bo muzyka jest bardzo klimatyczna, a na żywo to musi być dopiero przeżycie. A słuchałeś jego nowej EP-ki Bird (2021)? Piękny ten Bird, choć stylistycznie jak nie on. Ostatnio tłuczę ją cały czas...
@maggotbrain15 Zgadza się. Nowa epka odstaje troszkę od jego klimatów. Podobnie zresztą jak dwa najnowsze albumy - Dwell i Daemmerlicht. Są dużo spokojniejsze. Na youtube są też dwa fajne sety jak wpiszesz "Recondite Live". Aczkolwiek jeden z nich ma troszkę spapraną dynamikę i jest nieco za cicho nagrany.