Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki eksperci od kijków trekkingowych

Pewna osoba chce na prezent kijki.
Na co zwracać uwagę? Co takie kijki potrafią, pewnie różnią się materiałem, sztywnością i nie wiem - pewnie są też takie z tytanu i pajęczej sieci za 500cbln

Macie? Polecacie jakieś?

#pytanie #pytaniedoeksperta #gory #januszegor #trekking #nordicwalking #kijow
QBA__ - Mirki eksperci od kijków trekkingowych

Pewna osoba chce na prezent kijki. 
N...

źródło: comment_1621279712lAWyfJdTlEKFZmeF9QYlc7.jpg

Pobierz
  • 11
@QBA__: Jeśli chodzi o amortyzację to nie tylko nie pomaga, a wręcz przeszkadza i moim zdaniem jest niebezpieczna. Fajnie jak kijki są teleskopowe i regulowane z jakimś systemem szybkiej regulacji, unikaj kijów skręcanych. Tutaj też pojawia się kwestia wzrostu i ciężaru. Kije teleskopowe teoretycznie powinny działać w swoim pełnym zakresie, jednak rozsunięte na maksa w rękach 2-metrowego i ważącego 120 kilo faceta zapewnią mniejszą stabilność niż jakby były używane przez niższą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@QBA__: Trzyczęściowe Black Diamond Trail i nawet z tym nie handluj.
Olej tanie kijki z decathlonu bo są nic nie warte, olej drogie z włókna węglowego bo bardzo łatwo je połamać przy złym użytkowaniu. Amortyzacja w kijkach to też imo niepotrzebny gadżet.
Jak masz więcej kasy, to możesz dołożyć 40zeta do modelu z korkowymi chwytami, bo podobno są wygodniejsze, ale ja prywatnie nie lubię faktury korka. Moje BD Trail mają pewnie
@MojWlasciciel ja z tym będę handlował. Używam kijków z Decathlona i nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym dopłacać 200zl za BD. W przypadku kijków różnica praktycznie żadna i nie ma sensu przepłacać.
Zgodzę się żeby nie brać skręcanych i odpuścić sobie amortyzację.
Zamiast pakować kasę w kijki lepiej ją przeznaczyć na porządne buty lub resztę ekwipunku.
@majster44 moja rodzina używa decathlonowych, i jakość wykonania to nie jest nawet 1/3 jakości BD przy oszczędności może 50pln. Klamry bardziej wżerają się w kije, pogięte kijki gorzej się prostuje a groty szybciej się ścierają. FlickLock jest lepszy niż inne klamry, tu się na prawdę nie ma z czym spierać.
Trail explorery kosztują 170-200 zeta i nigdy nie były droższe, nie wiem na czym chcesz tu oszczędzać.
@majster44

@MojWlasciciel moje kosztowały 60zł


Nadal nie widzę różnicy 200pln, różnica jest bliżej 100.

Za cenę 1 kompletu BD mogę kupić 3 pary nowych z Decathlona które na pewno wytrzymają dłużej.


Jak powszechnie wiadomo kije trekkingowe niszczą się wyłącznie w pobliżu decathlonu, a trasy w górach są wyłącznie jednodniowe - szybka Czantoria i do domu. To jest jeden z elementów najczęściej używanych - oszczędzanie na nim to głupota.

Nie widzę sensu przepłacać.
@MojWlasciciel nie wiem dokładnie o jakim modelu BD mówiłeś dlatego napisałem 200 bo są też droższe.
Kijków używam 4 miesiące i nie mam z nimi żadnych problemów. Mogę dać znać po roku co i jak.
Mam inne doświadczenia ze sprzętem od D i uważam że mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie mam problemów z ich produktami może dlatego, że ogólnie dbam o rzeczy. Decathlon jak napisałeś to tania marketówka i