Wpis z mikrobloga

Hej kuce na na #b2b:

Jeżeli faktycznie jesteście przedsiębiorcami i #nowylad aż tak w was uderza, dlaczego zwyczajnie nie podniesiecie cen waszych "usług", zamiast uciekać się do drastycznych środków jak wyjazd z kraju?
W końcu to przedsiębiorca ustala ceny we własnym biznesie...

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #praca #pracbaza #programista15k #przedsiebiorczosc #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca #antykapitalizm
  • 36
@Gon70: w którym miejscu te urojenia? Mnożenie liczb przez %, czy fakt że bogatsi częściej korzystają z prywatnej opieki medycznej i że ich dzieci uczą się przeciętnie lepiej (bo mają dobre wzorce, lepsza dietę, lepsza opiekę i korki)? Z czym się konkretnie nie zgadzasz
@hamskloss

on płaci za wszystko więcej bo zarabia np. 10k i od tego 19% liniowego, a ktoś na minimalnej zapłaci 17% bodajże czyli nominalnie dużo mniej, a korzysta z tych usług tak samo


To od razu wprowadźmy pewne usługi publiczne tylko dla tych płacących większe podatki, ja proponuję:
- narkoza przy operacji, biedni na żywca niech będą krojeni
- autostrady, biedni niech jeżdżą wiejskimi drogami
- przyjazd policji do przestępstwa, biedni niech
@DoloremIpsum: ja tego nie napisałem, ja po prostu uważam że do bogactwa się dochodzi ciężka praca i powinniśmy jako państwo zachęcać do pracy (czyli nie 500+, a możliwość odliczenia 6k od podatku) tak żeby wszystkim żyło się lepiej. Odbierając pieniądze jednym (zaradnym), a dając za darmo innym (mniej zaradnym albo kombinatorom pracującym na czarno) drugich Niemiec tutaj nie zbudujemy
@Gon70: transfer robimy od początku bo bo nominalnie place dużo więcej (najuczciwiej byłoby płacić stała kwotę ale zdaje sobie sprawę że to nierealne), to co chce zrobić PIS to jeszcze bardziej zwiększyć ten transfer, co w dalszej konsekwencji będzie miało taki efekt że Co zaradni podniosą ceny (więc że facto i tak zapłacą za to mniej zaradni), albo wyjadą z kraju (mała część ale jednak) i trzeba będzie jeszcze bardziej zwiększyć