Wpis z mikrobloga

Witam. Mój ratunkowy zestaw w tej edycji to:

1. Alkohol, papierosy, kawa? Zastąp najczęściej używaną używkę zdrową żywnością lub napojem.
2. Posprzątaj świat - idź do lasu, parku lub gdzie chcesz i zbierz śmieci. Jak wiosna, to aktywność. Jak aktywność, to przyroda a jak przyroda, to niestety śmieci.
3. Narysuj pixelartowy rysunek.

Wybrałem zadanie nr 3.

Pierwsze kroki w cyfrowej grafice stawiałem w Workbench'u 1.3 na Amidze gdzie dostępny był systemowy edytor kursora Pointer. Dawał on możliwość "malowania" w rozmiarze 16x16 pixeli w 4 kolorach. Później nabyte wtedy umiejętności poszły w niepamięć, a teraz szczytem możliwości jest wklejenie papryki w Gimpie.

Do wykonania zadania użyłem tak rozbudowanych programów jak Paint98 oraz PaintXP. Współczesne wersje tego programu to dno. Przygotowania rozpocząłem od bazgrołów, a pierwszą rzeczą jaką namalowałem był krążek żółtego sera. Dlatego aby uczcić to wydarzenie użyłem go w końcowym rysunku.

Rysunek przedstawia szarą polską rzeczywistość, z nutką budzącej się do życia zieleni.

PS. format .jpg wprowadził "szumy" ale było już za późno na odzyskanie czystego pliku. Nadaje to jednak trochę uroku a całość nie jest tak cukierkowa.

#mirkowyzwanie
Pobierz kazly - Witam. Mój ratunkowy zestaw w tej edycji to: 

1. Alkohol, papierosy, kawa?...
źródło: comment_1621543928U4XPARxkP6epb187sneDyc.jpg
  • 1