Wpis z mikrobloga

Puszka do oceny =) Tylko delikatnie proszę, to pierwsza moja.
Jutro wymienię za starą którą zrobił monter bramy automatycznej, burdel był że głowa mała... ale w sumie gdyby poświęcał nad taką puszką tyle czasu co ja to by z torbami poszedł ;)...

Nawet rozrysowałem cały schemat połączeń i nakleiłem na obudowę ;)

Wołam #automatyka #elektronika #elektryka bo tu poprzednio pojawiały się ode mnie wpisy na jej temat...
atehxx - Puszka do oceny =) Tylko delikatnie proszę, to pierwsza moja.
Jutro wymieni...

źródło: comment_1621620203OJhj3SA5KIXGgu57yP9h0X.jpg

Pobierz
  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atehxx: ale nie pasują mi kolory żył na silniki. Z opisu na wyjściu wynika, że jest to styk na otwórz, zamknij wspólny i PE. A Ty masz żyły puszczone tak jakby to było na 230V. Dodatkowo wyprowadzone na zugi, też nie zgodnie z kolorami.
@soadfan: Do silników dałem takie kolory żeby było wiadomo jak podpiąć kabel... a ten jest użyty normalny 3 żyłowy z takimi właśnie kolorami... Zugi tylko takie miałem niestety.
@soadfan: O jakie zabezpieczenie pytasz? Jeśli o zasilanie całości to kabel zasilający ma w domu bezpiecznik dany własny. Myślałem żeby tu też dać, ale uznałem że tylko kłopot jak wybije bo musieli by puszkę otwierać.
wytyczne to nie norma. I póki nie ma w normie, można robić jak się chce.


@Jason_Stafford: I tak i nie.
1-napisalem ze nie ma przepisu tylko jest to umowne
2-norma to norma-nawet jak jst norma to nie trzeba sie do niej stosowac.

A co w wypadku jak podepniesz do gniazda z uziemieniem urządzenie w drugiej klasie ochronności z płaską wtyczką? Skąd wtedy będziesz wiedzieć, z której strony jest faza?


A jakie
Wtedy taki elektryk powinien być na tyle rozgarnięty, że użyje wskaźnika napięcia / multimetru / innego przyrządu, żeby sprawdzić, jak wygląda bałagan, z którym ma się użerać.


@Jason_Stafford: No to jest podstawa jesli planuje jeszcze troche pozyc to zanim palce wsadzi sobie sprawdzi.
Nie chodzi mi o to ze ma wierzyc ze ktos zrobil zgodnie ze sztuka ale o to ze on ma tak zrobic zeby nie utrudniac innym. Po to