Wpis z mikrobloga

mireczki,
lecę na #korfu #corfu
Macie jakieś pro tipy? w sensie przewodnik mam i zamierzam objechać całą wyspę i te wszystkie atrakcje ale może macie jakieś info np. gdzie wypożyczyć samochód lub jaką knajpę koniecznie odwiedzić, co konkretnego zjeść?
Jak wygląda płatność kartą w sklepach? Pamiętam, że na zante było pod tym względem całkiem znośnie.

wołam @bigger kiedyś chyba pisałeś, że byłeś

#wakacje #grecja
  • 13
@krabczy: Sprawdze Ci pozniej gdzie gdzie auto bralismy, ale jak dobrze pamietam to bardzo spoko waypozyczalnia byla. Tylklo Stara musi mi sprawdzic, bo to jej karta byla.

Tak z glowy co odwiedzilismy:

- La Grotta Lounge and Pub - mi i dzieciakom sie bardzo podobalo.

- Niedaleko tego pubu jest przystan i tam lodkami polecam sie przeplynac. Ceny przystepne i polecam sie targowac. Nas jakis mily Pan chyba za 40 czy
@krabczy: Wypozyczalem u nich 2 razy

https://www.corfuairportcarrentals.com

Bez zadnych kaucji czy innych pierdół. Za drugim razem nie mieli aut to napisalem maila, ze staly klient
i mi wynalezli jakies.

Cosmoscorfu Cars

Na miejscu nawet gotowka mozesz zaplacic i jest taniej. Jak sie zapiszesz do newslettera to tez jakis tam kod. Generalnie tydzien z ubezpieczeniem to jakies 120 euro za jakas podstawowa taczke wiec niewiele.
Widac zreszta mega dobre opinie, bo 4.9
@bigger Witam sprawdzałem na stronie i wychodzą jakieś kosmiczne ceny ok 300 euro w lipcu. Nie wiem jak udało Ci się tak niska uzyskać.
Ogólnie w planach miałem jazdę skuterem ale gdyby były tak niskie koszty samochodu to bez sensu pewnie. ;)
@Greiz: Jak kolega @krabczy pisal ten wpis to sprawdzalem i bylo jakos 150 EUR za tydzien w lipcu.
Teraz zreszta widze, ze w wiekszosci terminow najtansza klasa wyprzedana.

I jak 2 lata temu jakos podobnie placilem, ale nie umiem na szybko znalezc potwierdzenie. Mam z 3 lat do tylu

*****************************************************
RESERVATION DETAILS:
Reservation ID: 003560
Duration: 7 day(s)
Car Type: CITY3.
Nissan Micra, Toyota Yaris,Fiat Panda POP, or similar.
Pick up
@bigger
No niesty jedziemy w 2 osoby. Kiedyś jeździłem na skuterze na aegina oraz po Atenach naprawdę super sprawa i to wszędzie bez kasku nie to co w Polsce.
@Greiz: @bigger:
Ja wypożyczyłem w Hermes rental bo miałem akurat obok hotelu i za 5 dni zapłaciłem 110 euro z pełnym ubezpieczeniem, i na tle innych wyszedł podobnie, dostałem nowego Nissana Micrę, miał 5k przebiegu
Łącznie Zrobiłem 350 km, średnie spalanie wyszło 5.5-6l, paliwo mają drogie, 1.665 euro za benzynę i ciut taniej diesel.

Fakt, że teraz było jeszcze przed sezonem i dosłownie było pusto, więc jak zaczną turyści napływać
@krabczy: @Greiz: Ament. Nigdzie gdzie bylem nad morzem Srodziemnym (zreszta nie tylko tam) wakacje bez samochodu sa wychodza drozej i mniej komfortowo. Zakladjac oczywiscie, ze mamy zamiar ruszyc sie z hotelu.

Organizując samemu wyjazdów wyjdzie sporo drożej aniżeli z biurem.


Tu sie absolutnie nie zgadzam.

pod jednym warunkiem: nie siedzimy caly tydzien przy basenie.
Wyjezdzam kilka razy do roku. W rozne miejscu. Nie bylem z biurem od dawna i wcale
@bigger: Wow, to faktycznie spoko Cie wyszło.
My jak sami organizowaliśmy wyjazd na Teneryfe to nas wyszło podobnie jak z biurem a musieliśmy się bawić z ogarnianiem wszystkiego, sprzątaniem, jakimś gotowaniem rano i nawet basenu nie mieliśmy bo wynajęliśmy mieszkanie.
@bigger: coś ok. 600 euro na 4 osoby przy los gigantes
Tylko do tego doszły loty przez Francję z noclegiem bo ktoś wymyślił ze za długo się leci na raz.. Więc doszły dodatkowe dwa noclegi, bilety na samoloty wyszły podobnie
@krabczy: no wlasnie ja nie rozumiem fenomenu AirBnB albo nie umiem szukac.

Wedlug mnie to sie calkiem nie oplaca. Raz kiedys cos fajnego na vrbo znalazlem a tak to srednie warunki, trzeba po sobie sprzatac, czesto bez basenow itd.. i drogo. Jak jest cos fajnego to cena absurdalna. Do tego oplaty za spzratanie, serwis itd..

Za podobna kwote wedlug bookingu mielismy Muthu Royal Park Albatros . Pozniej sie okazalo, ze na
@bigger: odkopałem posta.
Patrze na tą wypożyczalnie i nie wiem co robię źle, ale na ich stronie wychodzą jakieś chore ceny, względem tego co napisałeś. W Lipcu, na 2 dni, wychodzi za Forda Fiestę jakieś 180-190 euro + jakieś dodatkowe opłaty, w sumie ~250 euro. ;o