Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/1647833/wiezienie-za-modlitwe-pod-klinika-aborcyjna/

71 letnia kobieta spędziła łącznie 8 lat w więzieniu tylko dlatego, że działała według swojej wiary i swojego sumienia.


Taa, bo wcale nie chodzi o wielokrotne łamanie prawa:

Sąd kanadyjski w 1994 r. wydał nakaz, by 170-metrowa strefa wokół klinik aborcyjnych w Toronto była niedostępna dla obrońców życia. Osiem z ostatnich 15 lat pani Gibbons spędziła w więzieniu za łamanie tego prawa.


To z samego tekstu.

I ciekawe podsumowanie:

"wiara i sumienie" to nie argument aby łamać prawo i tyle. W ten sam sposób usprawiedliwiają się muzułmanie jak żenią się z nieletnimi albo zabijają heretyka. Też "działają według swej wiary i sumienia".


To już z komentarza pod znaleziskiem.

#neuropa #zakopujzbaronem #zakopujzneuropa
Pobierz
źródło: comment_0Njw58Hx4pAYdqYKgZ1QipNHZgCpskts.gif
  • 15
@Baron_Al_von_PuciPusia:

Możliwość wykonania aborcji popieram.


Uściślijmy: popierasz możliwość wykonania aborcji w trzecim trymestrze na życzenie (tego tyczył się mój wpis, więc zakładam, że o to Ci chodziło).

Kanada jest raczej "dojrzałym" społeczeństwem więc nie widzę problemu w takim prawie na terytorium tego państwa.


Jak rozumieć ten argument? Chodzi ci o to, że w dojrzałym społeczeństwie nikt nie powinien zdecydować się na tak późną aborcję? Po pierwsze: tylko częściowo masz rację. W
Doprecyzowania w sensie ograniczenia takich późnych aborcji na życzenie? W takim razie już nie wiem czy popierasz czy nie :)


@falouu: Popieram możliwość dokonania aborcji, ale jednocześnie jest dla mnie dyskusyjna sprawa ustalenia szczegółów prawa aborcyjnego w kontekście Polski. Akceptuje prawo Kanadyjskie i nie widzę podstaw do jego krytyki nie znając szczegółowego podejścia kanadyjskiej społeczności i samych twórców tych ustaleń prawnych - kontekstu.
OK, rozumiem, że chcesz uciąć dyskusję.

Może kiedyś uzyskam w końcu spójną i całościową argumentację przemawiającą za legalizacją takiej późnej aborcji na życzenie. A że jeszcze nie dziś... no cóż, trudno.
OK, rozumiem, że chcesz uciąć dyskusję.


@falouu: Nie, czemu?

Ja Ci nie podam argumentów za tak późnią aborcją bo nie posiadam wiedzy na temat powodów wprowadzenia takiego, a nie innego prawa aborcyjnego w Kanadzie. To powoduje, że podchodzę do tego z dystansem i nie oceniam czy jest to pozytywne/negatywne.