Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
Misie powróciły.
Tym razem już z miodem tegorocznym.
Jestem już po pierwszym wirowaniu Wielokwiatu.
Za tydzień ruszają wysyłki a za dwa tygodnie ruszy wysyłka rzepaku.
Cena za Wielokwiat i Rzepak 35 zł. Paczka nie mniej niż 6 słoików i wielokrotność tej liczby.
Koszt wysyłki 19 zł.
Do jednej paczki max 18 słoików.
Waga netto w słoiku Wielokwiat 1140g, Rzepak 1160g.
A teraz #rozdajo 6 takich misi z wielokwiatem.
Losowanie wśród plusujacych jutro po finale CL #mecz.

Wielokwiatu póki co mam około 600kg.
Rzepaku myślę że będzie koło 2.5 tony.

W przyszłym tygodniu zawołam osoby które w ostatnich moich wpisach o to prosiły żeby coś zakupić.

Wołam też @niezwykly_89 bo wiszę mu słoik z ostatniego rozdajo niestety potuklem w drodze do paczkomatu.
Dla ciebie będzie cały słój Wielokwiatu =)

Z pozdrowieniami.

#miod
#pszczelarstwo
#pszczoly
#rolnictwo
Pobierz paincreator - Dzień dobry.
Misie powróciły.
Tym razem już z miodem tegorocznym.
Jeste...
źródło: comment_1622281575qiAjPASbfdjOjj2h4WpXvR.jpg
  • 18
@Tulkandra nie robię nic poza nasadzeniami pod pszczoły, mam rolnika który ma 50 hektarów i u niego robimy patent Rzepak zaraz jak przekwitnie tnimey i idziemy w facelię i na koniec robimy gorczyce żeby w pyłek je uzupełnić. Sam póki co nic poza pszczolami nie mam ale myślę powoli w tym kierunku.
Na tych 50 stoi łącznie ponad 120 Uli, reszta poza paroma stacjonarnymi pasiekami jest wożona.
@Tulkandra nie mam ziemi tyle :) jeszcze 4 lata temu mieszczuchem byłem. Mam okolice bardzo bogate w akacje i lipę do tego Rzepak (znajomy ma co roku z 300-500ha) do tego ponad sto sztuk stoi w lasach gdzie mają dosłownie raj. Tu nadleśnictwo mi bardzo pomogło - nie będę ukrywał. Mam w planach jakiejś kilkanaście ha w najbliższym czasie wtedy będę się już bawił żeby zrobić im fajna bazę pożytkowa w okresach
@paincreator: a słyszałeś o zjawisku presji pszczół miodnych na dzikich zapylaczy? I konkurencji o pokarm?

Sprzedajesz wielokwiat, czyli pszczoły zbierały na mniszku i wielu innych roślinach dziko rosnących, a nie tylko uprawowych. Na tych samych roślinach karmią się trzmiele i pszczoły samotne. Jedna rodzina pszczela pozyskuje tyle zasobów, które wystarczyłyby na wykarmienie 100 trzmielich gniazd.

Nie trzeba mieć swoich wielkich terenów. Wchodzi się w układ z samorządem i sądzi się lipy,
@Tulkandra: ale lipy itp. to dla kolejnego pokolenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego pszczoły potrafią być wybredne i będą sobie wybierać co je bardziej interesuje - zależnie od odległości, pogody i obfitości poszczególnych pożytków. Najważniejsze są chyba i tak te wczesno i późno sezonowe pożytki, gdzie wybór potrafi być ograniczony, a są istotne z punktu widzenia rozwoju i zimowania. Ale tutaj niska temperatura preferuje trzmiele.

@