Wpis z mikrobloga

Chelsea wygrała 2 raz w historii Ligę Mistrzów i dołączyła do Juventusu, Benfici, Porto i Nottinghamu Forest, którzy też mają 2 wygrane
Więcej mają tylko Manchester i Inter Mediolan - 3 wygrane
Ajax - 4 wygrane
Barcelona - 5 wygranych
Bayern i Liverpool - 6 wygranych
AC Milan - 7 wygranych
Real Madryt - 13 wygranych

Widać jak trudno jest wygrać ligę mistrzów. Takie kluby jak Juventus i Manchester United mają tylko 2-3 wygrane. Barcelona przed erą Messiego miała tylko jedną wygraną
#pilkanozna #ligamistrzow
  • 13
@nightrain: ja bym to nazwał różnymi czasami. Obecnie PL jest najmocniejsza liga ale tak do 2005 roku (może nawet dłużej) to była bardzo fizyczna liga

Każda Liga ma swój czas. Kiedyś rządziła Serie A, a dzisiaj to śmiech na sali xD
@erni13: no tak, różne czasy, można powiedzieć nwet epoki, kiedyś w lidze mistrzów grały drużyny które zdobyły sobie mistrzostwo u siebie, teraz w tych najlepszych ligach to wchodzi z automatu mistrz, wicemistrz, reszta w eliminacjach, chyba powinni zmienić nazwę, bo Ligą Mistrzów to to już nie jest, jak to w finale 2 drużyny z tego samego kraju?, tak być nie powinnoo (chyba że z obrońcą tytułu który gra bez eliminacji)
@erni13: sugerowanie że doszli by gdzieś dalej niż eliminacje xD, Widzew grał w takiej właśnie lidze mistrzów i Legia też, dobrze że zmieniają to na system szachowy (szwajcarski), ale i tak wg mnie za dużo drużyn
@nightrain: nie to po prostu kwestia tego, ze liga angielska jest najtrudniejsza, bo jest najwiecej klubów na wysokim poziomie i trzeba sporo sił w nią wlozyc, zeby ja wygrac. Natomiast La lipa to wyscig trzech koni i oni sobie moga tam (jak maja dobre kadry, obecnie to tak srednio) na wiekszy lajt pozwolic, wiec maja wiecej sily na LM