Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem tanie androidy i mam już dość. Chce przetestować coś nowego, czy naprawdę warto. Apple, iPhone.
Zastanawiam się co lepiej kupić:
- nowy iPhone 12 64GB + cloud ~3599 (red :( )
- nowy iPhone 12 128GB
- używany iPhone 11 Pro ~2800zł
- nowy iPhone 11 pro
- android np. Samsung S20FE 5G

Jeszcze a propos iPhone, zastanawiam się, czy jest sens dopłacać parę stów do innego koloru, gdzie na tel i tak będzie case.

#iphone #apple #cokupic

Co kupić?

  • nowy iPhone 12 64 red (promo 3599) 39.5% (47)
  • nowy iPhone 12 128 blue 4250 23.5% (28)
  • używany iPhone 11 pro z olx ~2800zł 5.9% (7)
  • nowy iPhone 11 pro 21.0% (25)
  • android np. Samsung S20 FE 5G 10.1% (12)

Oddanych głosów: 119

  • 34
@goferek: ponoć ktoś nad tym pracuje. Być może jest tak dlatego ze wypuszczają tylko produkty pełnej funkcjonalności, takiej jak za hranica, a nie tylko podstawowe komendy. Poza tym nie oszukujmy się, Polska to raczej rynek dla xiaomi z naszymi zarobkami gdzie średnia miesięczna pensja nie starcza na podstawowy iphone
@virnik: Jak kupisz ip12 to docenisz wygodę i spokój. Przez najbliższe 2-5 lat będziesz każdego dnia zadowolony z niezawodności swojego smartfona. Przestaniesz się zastanawiać co i jak w nim robić żeby zawsze działał dobrze. A czas poświęcany na zabawę w androida będziesz mógł wykorzystywać na to co w życiu jest ważne.
@virnik:
Miałem dokładnie taki sam epizod jak Ty kilka tygodni temu, mój obecny telefon to OnePlus 7 Pro. Szukałem ofert, zastanawiałem się czy kupić IP 12 czy 12 Pro, a może 12 Pro max? A w sumie to może XS MAX refurb by starczył skoro mają takie fajne wieloletnie wsparcie iOS?


Pożyczyłem od kumpla IP11, który leżał u niego w szufladzie od kiedy dostał służbową 12. Poużywałem kilka dni i w
@stanley88: chodziło mi o to że to tylko smartfon, zrobisz na nim to samo co na androidzie, skorzystasz z tych samych aplikacji, zadzwonisz, napiszesz, baterie są tragiczne, lecą w oczach, przereklamowany i przewartościowany sprzęt, wszędzie fanboje marki którzy wmawiają ci że bez tego nie przeżyjesz
@virnik:
Nie zdążyłem wyedytować a chciałem dodać:

W sumie wypadałoby jeszcze nakreślić mój profil użytkowania.
- nie gram w gry
- używam messengera (niestety) i signala do komunikacji
- dużo używam chrome i oglądam sporo youtube'a, z mediów oczywiście spotify
- apki do zamówień - glovo, bolt, uber, pyszne, everli
- allegro, olx
- płatności NFC przez iPKO
- nie używam "pełnego" facebooka, instagrama, srapczata i innych tego typu gówien
-
@czosnek1: Yhymmmm…. Tylko, że android robi z Ciebie informatyka, specjalistę od smartfonów, systemów itp. Polityka apple i jego systemu polega na tym że kupujesz i używasz. Nie musisz się znać, nie musisz poświęcać swojego czasu na rzeczy mało ważne. Zamknięty system w tym przypadku ma wiele zalet.
Tylko, że android robi z Ciebie informatyka, specjalistę od smartfonów, systemów itp

@stanley88:
To chyba najczęściej klepany mit jeszcze z czasów początków androida. Nie widzę różnicy w konfiguracji iPhona od konfiguracji np Samsunga czy czegokolwiek innego. Przecież na stockowym androidzie tak samo jak na iPhonie gówno zrobisz, chyba że wrzucisz roota i custom roma ale jeśli tego potrzebujesz to i tak raczej wiesz co robisz. Jedyna poważna przewaga iPhona jaką zauważyłem
@smk666: Yyym. To jak z tym odciskiem palca, Face ID czy, płaceniem telefonem itp. Niby można sobie w androidzie to zrobić tez. Tylko większość użytkowników androida mówi mi tak:
Heh. Mój Samsung tez tak potrafi ale sobie tego nie ustawiłem, bo mi się nie chce. I tracę codziennie „czas” na rzeczy kompletnie zbędne.
Iphone na początku „wymusza” ustawienie tych funkcji właśnie po to żebyś od razu miał pełna możliwośc korzystania z
@virnik:
Tak jeszcze uzupełniająco do moich wrażeń z testów i twoich zakupów.

Zadaj sobie pytanie czy chcesz po prostu nową zabawkę, coś świeżego, ciekawego (bo nieznanego) czy naprawdę masz jakiś problem z obecnym telefonem albo androidem jako-takim.


Jeżeli to pierwsze, to zastanów się czy warto wydać hajs na iPhona którego po pierwszym tygodniu będziesz używał tak samo jak androida bo i apki te same i w sumie forma podobna, chociaż znam
Jako uzytkownik Androida oraz Iphone 7 moge napisac prę kwestii. Po pierwsze, nie mam flagowca androida za 5k tylko mate 20 lite od roku. Bardzo ladny telefon tylko nie o tym teraz. Jesli chodzi co bym wybral android vs iphone to oczywiscie wybiore iphone. Chcesz zaplaci telefonem? Dwa klikniecia przyciskiem touch id zajmie ci to moze 0.05 sekundy i juz mozesz placic. W andoridzie? Znalezc aplikacje wlaczyc jak odkliknac cos... Dostajesz SMS