Wpis z mikrobloga

Dziś na przejściach dla pieszych w Polsce skończył się komunizm <<< znalezisko
Od 1 czerwca 2021 r. kierowcy w Polsce mają jasny ustawowy obowiązek ustępowania pieszym wchodzącym na przejście i znajdującym się na nim. To dzień końca wadliwego prawa zaaplikowanego nam przez ekspertów z PRL, które przez dekady wyrabiało w kierowcach poczucie, że „słabszy” musi uważać bardziej, a „większy” ma na drodze rację.

Gdy cała Europa dekadami coraz lepiej kształciła kulturę drogową i odpowiedzialność za innych, zwłaszcza za słabszych, my – po wykrzywionym tłumaczeniu przyjętej w PRL Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym – umacnialiśmy brak kultury i darwinizm drogowy.

Efekty widać do dziś. Polska wciąż jest wśród trzech najgorszych krajów pod względem bezpieczeństwa drogowego w Unii Europejskiej, a odsetek pieszych wśród wszystkich ofiar wypadków drogowych przebijał u nas próg 30 proc


#polska #motoryzacja #brd #kierowcy #polskiedrogi
BaronAlvon_PuciPusia - Dziś na przejściach dla pieszych w Polsce skończył się komuniz...

źródło: comment_1622537671wDAWdvV9liHbV0NpNKhuoR.jpg

Pobierz
  • 12
„słabszy” musi uważać bardziej


@Baron_Al_von_PuciPusia: To akurat kazdy powinien wiedziec i uczyc swoje dzieci. Co mi z tego, ze mam pierwszenstwo, jak potem zgine lub bede kaleka. ZAWSZE uwazaj, ZAWSZE patrz na kierowce. Jak tego nie robisz, to mi nawet nie szkoda, jak ktos Cie na pasach przejedzie. I to nie jest dyskusja czy to dobre prawo, od lat mieszkam w Niemczech i puszczanie ludzi na pasach, jak i puszczanie dołączających
@Baron_Al_von_PuciPusia: Nie mogę tego czytać, co za #!$%@? #!$%@? bzdury bo inaczej nie da się tego nazwać. W Niemczech zauważono, że pieszy jest niepożądany na jezdni, gdzie jeżdżą samochody, zwłaszcza szybko, więc zebry takie jak u nas to rzadkość, tylko w centrach miast i na osiedlach. U nas po wyjeździe z osiedla w ciągu 10 minut przejeżdżam przez 15 zebr, w Niemczech nie byłoby ani jednej.

Kultura drogowa i odpowiedzialność w
przez dekady wyrabiało w kierowcach poczucie, że „słabszy” musi uważać bardziej, a „większy” ma na drodze rację.


@Baron_Al_von_PuciPusia: czy ty jesteś ułomny? Tak większy ma na drodze rację, bo fizyki nie oszukasz pieszy może zatrzymać się ze swojej prędkości podróżnej na jakimś 0.5m, a już głupi rower potrzebuje x razy większej odległości nie mówiąc już o samochodach. Dodatkowo jest to olbrzymie marnotrawstwo energii do którego dochodzi gdy samochody lub ogólnie pojazdy
@vertical: jak zrozumiesz manipulacje ws Niemiec, to może zrozumiesz tez, że takie regulacje są tez w Holandii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Skandynawii... i tak dalej.
Tam już nie da się powiedzieć, ale oni nie maja zebr!