Wpis z mikrobloga

@kogut_20: troche smieszne, ale w sumie nie słyszałem, żeby najbardziej zatwardziałe lewaki twierdziły, że zwężanie ulic zmniejsza korki.
Zmniejsza za to ruch przy jednoczesnym jego uspokojeniu, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i innych niechronionych uczestników ruchu.
Rzeczą do dyskusji jest czy celem miejskiej polityki transportowej powinny być ułatwienia dla ruchu samochodów. Lewaki twierdzą, że nie, przedkładając nad to ułatwienia w ruchu pieszym i rowerowym, podniesienie jakości przestrzeni miejskiej i
nie słyszałem, żeby najbardziej zatwardziałe lewaki tw


@general_bomba: ja słyszałem

Zmniejsza za to ruch przy jednoczesnym jego uspokojeniu, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i innych niechronionych uczestników ruchu.


ulice są dla samochodów i autobusów, a nie pieszych

czy celem miejskiej polityki transportowej powinny być ułatwienia dla ruchu samochodów


tak, bo samochodów jest coraz więcej. u mnie w bloku sa sytuacje, że na 2 osobową rodzine przypadają czasem i 3
z tego co wiem to miasta mają mieszkań komunalnych w nadmiarze,


@kogut_20: to dość optymistyczne twierdzenie, nie mające potwierdzenia w znanych mi faktach ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-Dluzsze-kolejki-po-mieszkania-komunalne-mniejsze-po-dodatek-mieszkaniowy-8002971.html

Nie odpowiedziałeś na pytanie. To jak, powinni tym bamboccionim budować te mieszkania wyłącznie z uwagi na fakt, że jest kolejka chętnych? https://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/ponad-2-miliony-doroslych-polakow-mieszka-z-rodzicami_37460.html

Bo ja uważam, że nie, podobnie jak "coraz więcej aut" i "3 auta na rodzinę to standard"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kogut_20: Plan wywalenia aut jest dobry ale PIERW trzeba zadbać o ZAJEBISTY zbiórkom by ludzie sami się chcieli przesiąść.
W Polsce za to mamy #!$%@? zbiórkom i #!$%@? drogi które pogarszamy xDxDxdxdxdxd

Jak zwykle w tym kraju się bierze od dupy strony za wszystko. Jakbym został dyktatorem z pełną władza to bym się zesrał a potem naprawił ten kraj.
@Hrjk: rowerem to można po parku jeździć, a nie po centrum miasta
@Niebadzlosiem: nie jest dobry. Jak mieszkasz na Śląsku i jesteś np z Zabrza, a pracę masz w Katowicach to co by się nie działo i jakich super połączeń by nie było, nie opłaca się jechać tej trasy pociągiem/autobusem. Autem zawsze będzie szybciej i wygodniej
@kogut_20 kurcze, moi znajomi z pracy też tak twierdzą. Powiem im to jak będę ich mijał rowerem, gdy będą stali w korku w połowie drogi do domu. Na pewno się ucieszą że ktoś myśli tak jak oni.

A póki co to mam średnia po mieście 18-21 kmh, a oni 16 kmh samochodem.

I w tym roku postanowiłem jeździć całorocznie i nawet przy tych -15 było całkiem przyjemnie. Największy problem był z rdzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kogut_20: No właśnie nie :P Bilet roczny wyjdzie taniej niż paliwo nie mówiąc o utrzymaniu, OC.
Taniej wyjdzie jedynie jakbyś w 3 lub 4 osoby zawsze jeździł. Poza tym jakby komunikacja była dobra to metrem/pociągiem/hyperloopem szybciej byś dojechał niż autem. Bo oni jakbyś korki, skrzyżowania.
Mam na myśli tu prawdziwy transport a nie kzkgop xD
Sam jeździłem to wiem jakie to dziadostwo obecnie.
Jednak byłem też w Pradze, Wiedniu, Londynie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kogut_20: kwiiiii wszędzie cholerni piesi i rowery kwiiiii dojade do pracy w 10 minut zamiast w 8 kwiiiiiiiiiii

A to, że kierowca auta oblał mnie wodą z kałuży bo niedostosowal prędkości i jej nie ominął to cisza xD jestem kierowcą i rowerzysta, trzeba umieć szanować siebie wzajemnie a nie drżeć mordę jak straszne jest siedzenie w aucie 3 minuty dłużej.

Taki wasz obraz
Pobierz kochamschabowe - @kogut_20: kwiiiii wszędzie cholerni piesi i rowery kwiiiii dojade d...
źródło: comment_1622554545qiuKsD3yxv1QGQpR4LwILV.jpg
kierowca auta oblał mnie wodą z kałuży bo niedostosowal prędkości


@kochamschabowe: no to jest tzipa życiowa, bo takie rzeczy sie zgłasza na policję XD

trzeba umieć szanować siebie wzajemnie


no i w myśl tej zasady zaraz cię wrzucę na czarną, bo nie robisz nic innego jak tylko bóldupisz
No właśnie nie


@Niebadzlosiem: ale co nie?

Bilet roczny wyjdzie taniej niż paliwo nie mówiąc o utrzymaniu, OC.

Taniej wyjdzie jedynie jakbyś w 3 lub 4 osoby zawsze jeździł.

ale gdzie ja cos pisałem o kwestii ekonomicznej?
Napisałem, że

Autem zawsze będzie szybciej i wygodniej

Za cenę komfortu bo jednak samochodu nic nie przebije pozbędziemy się korków i może wypadków


no i dlatego ludzie mojego pokroju zawszze wybiorą auto XD

Chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kogut_20: Ok no usuwamy to wszystko co z miejscami parkingowymi ? Zamiast budować metro lepiej podziemny parking w cenie 100zl za dzień xD? Jak wszyscy się przesiada do aut bo faktycznie to najlepsza opcja. To co wtedy ? Aut przybywa ludzi też, miasta nie są z gumy.
co z miejscami parkingowymi ?


@Niebadzlosiem: budujemy parkingi, co to w ogóle za pytanie?

w cenie 100zl za dzień xD?


100 zł za minutę od razu

Jak wszyscy się przesiada do aut bo faktycznie to najlepsza opcja. To co wtedy ?


sory, ale nie zrozumiałem kompletnie tego fragmentu, napisz to jakoś inaczej

Aut przybywa ludzi też, miasta nie są z gumy.


i są i nie. Centrum miasta nie jest z gumy.