Wpis z mikrobloga

będzie do wynajęcia krótkoterminowo


@mitatuyo: a powiedz jakie będą atrakcje. Coraz częściej spotykam sauny IR czy smartTV z netflixem. W którym miejscu Karpacza to jest? Na który szlak jest blisko
@kiedysniebylembordo: sam nie dam rady, mieszkam pod Warszawą. Będzie operator, na miejscu jest jeden znany ogólnopolski operator (w sensie na osiedlu), ale widzę jak działają w Świeradowie, gdzie mam drugi obiekt i bardzo się cieszę, że tam wybrałem lokalną firmę.
Mimo wszystko fakt posiadania recepcji na obiekcie to duży atut. Będę za niecałe dwa tygodnie znów i chciałbym się spotkać z dwoma lokalnymi operatorami.
@mitatuyo: Zdradzisz jak mniej więcej wygląda finansowo odsyp dla takiego operatora? Jestem ciekaw jaką część dochodu trzeba na to przeznaczyć, bo samemu też nie chciałoby mi się z tym chrzanić i nie mógłbym być na miejscu. W Karpaczu nie byłem wieku temu, jeżeli się kiedyś wybiorę to będę pamiętać, że jeden Mirek tam wynajmuje :)
@kiedysniebylembordo: zależy wiele od miejscowości z tego co widzę, w Świeradowie dzielimy się się 77-23. Lokalni w Karpaczu chcą po 30%. Ogólnopolski największy operator teraz pobiera zdane się 27%.
Może to jest sporo, ale oni biorą na siebie wszystko, pozyskanie klienta, jego obsługę etc. Ja wystawiam jedna fakturę na miesiąc i wszystko.
Biznes jest dobrze rentowny, pierwszy obiekt zarobi mi 5,5% rocznie, pierwszy rok kończy razem z końcem czerwca. Gdyby nie
Bardzo różnie, Swieradow kupiłem 50 metrów od deptaka po 6200, Karpacz 1,5 km od deptaka przez las za 9k. Ceny netto na VAT 23%.
Do tego średnio 2k z metra wyjdzie wykończenie i wyposażenie w dobrym standardzie.
Z pełna premedytacja kupuje formalnie lokale niemieszkalne, użytkowe na wyższej stawce, zamiast mieszkalnych na niższej stawce, żeby mi nie przywalili katastrem za pare lat.
No i nie januszuje ;) nikt mi nie powie, ze moi
@mitatuyo: te apartamenty rosną jak grzyby po deszczu, świeradowa i szklarskiej poręby nie poznaję, w tym roku pojadę zobaczyc jak karpacz się zmienił. Sam się nad tym zacząłem zastanawiać, moze Twój wpis mnie nakieruje lub powstrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wychwalany: W Karpaczu to ostatni dzwonek, UM nie daje zgód na nowe przyłącza. Dochodzi do tego, ze developerzy kupują stare ruiny, aby tylko miały przyłącze i tam budują. Woda to oczywiście pretekst, lokalne lobby starych pensjonatów dostaje sraczki, ze ludzie wolą spać w takich obiektach jak moj, a nie u nich na starym tapczanie i z grzybem w łazience ;)
Jeśli chcesz się w to bawić to myśl o Świeradowie, ceny
@mitatuyo: w świeradowie apartów jest najwięcej i za to go lubię. Pod nową wieżą byłem 1,5 miesiaca temu, robi wrażenie, ale nie wiem jak tam samochody dojadą (bardzo wąsko i stromo). Ponadto świeradów ma bogatą letnią ofertę turystyczną - pieszą, rowerową (dużo szlaków i są dobre wypożyczalnie), a zimą narciarską. Aparty mają skrytki na rowery i na narty. Są dobre SPA. Blisko do Czech a tam np. zamek Frydlant. Brakuje mi
@Wychwalany: Myślałem o Szklarskiej, żeby mieć po jednym w każdym mieście i mieć swoje własne górskie Trójmiasto, ale do tego stopnia jestem zadowolony ze współpracy z lokalnym zarządca w Świeradowie i roi ze chyba tam zostanę. Liczę po cichu, ze zrobi ekspansję na Szklarską, do czego go namawiam gorąco, ale ma w Świeradowie tyle pracy, ze go rozumiem, ze się nie pali :)
Pod wieże trzeba będzie podejść z buta, a