Wpis z mikrobloga

do wszystkich czających się na zakup kwadratu: obecna sytuacja inflacyjna, tzn. to że inflacja się rozpędza a RPP ma to głęboko w piździe jest WYŚMIENITA ponieważ to jest troszkę jak z przeziębieniem: teraz mamy katarek, ale hulaj dusza nic nam nie będzie, zaraz wylądujemy pod kroplówką z sepsą i leczeniem nie będzie już podniesienie stóp o 0.05% tylko trzeba będzie zrobić model turecki, czyli procent kilka-kilkanaście. co to by oznaczało? to, że nasi kochani rentierzy-fliperzy a także żyjący ponad stan zalewarowani na mieszkanko marzeń nie poczują nieprzyjemnego ciepełka, tylko od razu wpadną do ognia piekielnego, a na rynku kwadratów będziemy mieli BLACK FRIDAY trwający do wykrwawienia się ostatniego kredyciarza. na co (nie życząc nikomu źle) z wypiekami na twarzy czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #inflacja #nbp
źródło: comment_1622715879ZOUh7MYmhsOIOw2IsGLGxf.jpg
  • 19
@ymkzz: ja nadal flipuje, bez remontów. Szybkie transakcje do dwóch miesięcy max. Powiem tylko, że jest dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Idiotą chyba nie jestem, skoro na tym zarabiam. Co do spadków, to od 2017 słyszę te same argumenty - tak wtedy też były niskie stopy procentowe, najniższe w historii.

A teraz uwaga, szukam teraz nieruchomości też dla Siebie. Nawet jeżeli ceny spadną to przy 10-15% uznamy
@affairz: Jak czytam takie podszyte robackim piwnicznym resentymentem komentarze to przestaję w ogóle współczuć czekającym na zakup mieszkania. I myślę, że bardzo dobrze, że deweloperzy, banki, flipperzy i kto się jeszcze da będą ich dymać aż kukle będą swędziały.
@investbuster: Skoro NBP nie interweniuje przy inflacji 2,5% powyzej celu to moze nie bedzie interweniowal rowniez przy takiej 10% powyzej celu bo jak to mowi Glapa (lub Pudzian) „nic by to nie dało”. A sukcesów fliperskich oczywiście gratuluję
będziemy mieli BLACK FRIDAY


@affairz: ta, black friday - jeśli masz gotówkę. Jeśli jestes Januszem dla ktorego 20% wkladu wlasnego bylo problemem to jesteś tak samo w dupie, bo Twoja zdolność kredytowa bedzie równać się zero.