Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie ale tak między nami.. jak wygląda życie po 30? Mam 3 lata do 30-stki i powiem, że nie tak to sobie wyobrażałem :D Zawsze sobie myślałem, że w takim wieku to pewnie będę miał już wszystko, ustawiony i w ogóle zadowolony z życia a w rzeczywistości czuje się jakbym miał co roku 23 lata tylko z jakiegoś dziwnego powodu nie pasuje mi być zabawnym, grać w gry czy nie mieć własnego domu i dzieci. W sumie to miłe poczytać sobie na wykopie, że nie każdy wygrywa w życie i jednak mamy te same problemy np. w relacjach. To trochę uspokaja, że nie koniecznie muszę mieć milion na koncie jako 30 latek i przychodzić na spotkanie klasowe po latach z piękną żoną i gromadką dzieci. Nie żebym narzekał na życie singla bo bardzo mi to odpowiada tylko to takie dziwne uczucie, że to tak szybko zleci, już zaraz 30-stka a dopiero co nie tak dawno skończyło się studia, pierwsze doświadczenia w pracy.. nie wiem czy się martwić? Ludzie w moim wieku robią już te wszystkie poważne rzeczy. Z mojej perspektywy jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, zobaczenia w życiu, że nie wiem czy kiedykolwiek chciałbym się w coś poważnego wiązać i być takim poważnym panem po 30-stce co siedzi tylko w domu z żoną, dziećmi i już wyrósł z chodzenia na piwo z kumplami. Inna sprawa, że nie poznałem dotąd panny, która by zawróciła w głowie a sytuacja na #tinder sprawia, że tymbardziej mam ochotę zainwestować w siebie, hobby i swoje marzenia. Znajomi ze szkoły pożenili się, porobily dzieci - może to oni faktycznie są dorośli, dojrzali i właśnie w ten sposób sa #wygryw? nie wiem. Jak jest u was? Jakie macie życie po 30, co się zmienia? Ewentualnie jak widzicie się gdy za parę lat wam stuknie 30?

#przegryw ? #zwiazki #relacje #przemyslenia #tfwnogf #doroslosc #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b8ac889f68b4000a9c431b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Panowie ale tak między nami.. jak w...

źródło: comment_1622728920NmG2ygUeV28H5zMDsTgHrw.jpg

Pobierz
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania: jak dla mnie to jest coraz ciekawiej, 30 here XD ale to może indywidualne, zależy jak kto sobie poukłada

Finansowo wszystko unormowane wraz z buforem, stabilizacja jest, pracować można godzinę, dwie dziennie, zmartwień nie ma, edukacja skończona, małolaty się kleją bo wolą dojrzałych ¯\_(ツ)_/¯ pewnie gdybym sie wpieprzył w małzeństwo to mówiłbym inaczej, ale się nie wpieprzyłem xd

O ile zdrowie mi będzie dopisywać jak dotychczas, to nie mam problemu
@AnonimoweMirkoWyznania: jest normalnie, też się czuję bardziej jak starszy 23-latek, dalej przychodzą do głowy dziwne pomysły i hobby, ale jednak finansowo jest znacznie fajniej. Ostatnio wymyśliłem, żeby sobie kupić motocykl i 3 dni po postanowieniu zapłaciłem zaliczkę, kiedyś by było trudniej xD

Znajomym z gromadką dzieci wciąż nie zazdroszczę, bo moje towarzystwo to w 70% rozrywkowi ludzie i w 30% stateczni, z obserwacji wynika niestety, że to ci stateczni na spotkaniach
@Imnotokej: nie pracuje tak właściwie, mam poinwestowane troche w kryptowaluty i pilnuje tego + formalnosci i jakieś drobne poboczne projekty od czasu do czasu. Teraz mam małą firmę sprzątającą, a w sumie to po prostu zatrudnione 2 osoby

Milionów to z tego nie mam, ale kasa jak u dobrego senior-programisty owszem. Nie mam ambicji zeby zarabiac 50k miesiecznie, wole jak jest stabilnie i mam czas na widzi-mi-się
@AnonimoweMirkoWyznania ja jestem po 30 blizej 40. Jal do 30 nie wyprowadziles sobie zycia zawodowego w dobrym kierunku. To po 30 ciezej i wiecej wysilku musisz wlozyc. Poczatek 30 jest zajevisty dla faceta ale gdzies w polowie starosc sie zaczyna. I na wielu plaszczyznach,jak masz dobre geny to powiedzmy "dluzej czujesz sie mezczyzna z pelna moca" ale i tak tesknisz za byciem 20 latkiem :) na zawodowe plany nigdy nie jest za
SilnaElfka: Mam 34 lata, a ciągle czuję się jak gimbus. Zero ciągot do małżeństw i dzieci. Z laską z którą byłem 7 lat rozstałem się jakoś przed trzydziestką, bo "powinienem być poważniejszy" wg niej. Do tej pory nie znalazła swojego sztywniaka, a młodsza nie będzie ()

Popróbowałem trochę tinderów, ale po kilku spotkaniach, na których czułem się jak na rozmowie o pracę (co robisz, ile
BiałyDyrektor: 33 lat here. Po 30:
- gorzej schudnac. Niestety ale poziom testa spada i latwiej bylo chudnac i budowac miesnie jak mialo sie 20 iles lat
- masz bardziej #!$%@? na wszystko i wszystkich.....
- .... przez co masz wiecej pewnosci siebie.
- Cenisz swoj czas o wiele bardziej. Przez to wpadlem w totalny multitasking. OGaldanie wszystkiego na 2x predkosc, sluchanie 80 roznych podcastow, szybkie czytanie ksiazek itd. Czujesz jak
Znajomi ze szkoły pożenili się, porobily dzieci - może to oni faktycznie są dorośli, dojrzali


@AnonimoweMirkoWyznania: są
mimo że nie ma reguły to są - zostali wyrzuceni z procy inaczej od "nas"
i bez wysiłku po prostu na każdym stopniu zaświecał im się "check", "check", check"

taki poważny, poważny kryzys osobowościowy, egzystencjonalny który sprawiłby że miałbyś próby samobójcze, depresje wieloletnią - tak żeby przestawić swoje działanie podświadome z powodu spotykania się
@Arkos12: a idź w #!$%@? z tymi planami, jest jakaś #!$%@? moda by coś w życiu osiągnąć, moim zdaniem nie trzeba nic osiągać by być szczęśliwym. Takie gadanie by konsumować, mieć motor bo to fajne hobby, jeździć na desce czy nartach, po prostu robić te bezsensowne czynności by zaimponować innym. @AnonimoweMirkoWyznania na moje to jest takie gadanie by do 30ki coś osiagnac. BTW co jest złego w statecznym życiu i dzieciach?
@AnonimoweMirkoWyznania: mam 32 niestety niczego się nie dorobiłem, zębów od lat nie mogę zrobić, łysieję, pracuję od 10 lat za minimalną i ta pensja mnie niszczy - pokłóciłem się z rodziną, bo nikt nie może zrozumieć zarabiania takich niskich pieniędzy i że mam blokadę na znalezienie lepszej pracy. Nie mam p
ieniedzy - nie mogę doprowadzić siędo porządku - nie mogę nikogo poznać - wyprowadzić się od rodziców- eh błędne koło