Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kanalsportowy
#niepopularnaopinia

A ja mam argumenty za opłatą,

I chętnie wejdę w polemikę

Oczywiście mam świadomość że cena produktu musi pójdź w górę. I nie chce by moje pieniądze zostały znowu przepi****one na mainstreamowe gwiazdy, bo oni mają hajs z wyświetleń na youtube, Spotify czy innych takich. I zarabiają na tym krocie... Ale młodych wypływających artystów bym wsparl- może dzięki temu będzie kilka osób, na których koncert warto będzie pójść albo obejrzeć jakaś inna sztukę czy kulturę. Dać im łatwiej się przebić. Szukanie diamentów. Calenspoleczenstwo korzysta.

Świat idzie do przodu: jesteśmy coraz bogatszym krajem, które coraz bardziej automatyzuje swoją pracę. Może i jeszcze potrzeba w opór rąk do pracy- ale robotyzacja i automatyzacja idzie do przodu, kwestia lat. Cała masa osób wchodzących na rynek pracy będzie stała pod ścianą. Rynek pracy trzeba będzie trochę wspierać( dlatego chcą wprowadzać gwarantowany dochod- oczywiście mnie to nie przekonuje, ale nie o tym tu).

Dobrym argumentem jest wspieranie sportu. To że dziś nas nie wzrusza związek łucznictwa, to 30 lat temu nie wzruszył by nas związek skoków narciarskich. Ale wspieramy oba i w jednym wypadku był to strzał w dziesiątkę i skoki są teraz sportem narodowym. Ale może kiedyś dostaniemy Małysza w łucznictwie.
Bo chcemy złote medale na olimpiadzie, to może chcielibyśmy mieć kulturę i sztukę ma światowym poziomie?

I byłbym w stanie zgodzić się na drobną opłatą, aby szukali początkujących artystów, i ich zaczęli wspierać i promować.
Nawet mam dla nich świetny pomysł:

Dofinansowanym taką akcję promocyjną:
niech Ci którzy już teraz są na szczycie, np Sidney niech zgarnie ekipę i założy kanał na YouTube, gdzie będzie robil np program a'la idol czy inny jak oni śpiewają tylko w internecie. Casting, interakcja z widzami, to mógłby być hit. Kilku młodych mogłoby wypłynąć. Tak jak było z kilkoma raperami po czymś takim.
A teraz wyobraźmy sobie, że byłby jeden główny kanał Matka, xD... I ten kanał by zrzeszał inne kanały tematyczne pod hasztagami celowanymi (np muzyka, rock, hip hop, poezja, teatr, seriale, film, malarstwo etc etc. ) Opłatą reprograficzna pomagałby kupować i finansować sprzęt do kręcenia- jako że możnaby to trochę centralizacja to można by pomóc ogarnąć miejsce, sprzęt, know-how techniczny). Ci znani artyści, którzy by promowali dostawali by hajs z YouTube za oglądanie, czy Spotify za podcasty, a młodzi mogliby zyskać rozgłos.

A Koreańczyk nie zapłaci nawet grosza na to, nie ma się co oszukiwać xD. Biznes działa inaczej. Samsung sprzedaje do dystrybutora za określony hajs, który chce za sztukę.
Powiedzmy 100€ za sztukę jakiegoś średniaka.
Dystrybutor kupuje 5 000 sztuk. Więc wkłada 500 000€ i chce marzę na poziomie np 30%. Więc zakłada że chce zwrot po sprzedaży mieć 650 000€. Od teraz dopiero wlicza swoje koszty- logistykę, magazyny, sklepy, pracowników, sprzedawców, kierowników, prezesów. Wyszło im w excelu że średnio to 50 000€ na tych telefonach(strzelam ale oni potrafią policzyć). Więc już mamy 700 000€ dochodzi VAT i nowy PODATEK. 861 000€ to cały koszt telefonu. Jak dojdzie danina 2% to 878 220€ . Czyli 175€ za tel vs 172,5. Dyszka PLN w plecy na tanim telefonie. Flagowiec to stówka. W miarę się zgadza xD
  • 2
jesteśmy coraz bogatszym krajem, które coraz bardziej automatyzuje swoją pracę. Może i jeszcze potrzeba w opór rąk do pracy- ale robotyzacja i automatyzacja idzie do przodu, kwestia lat. Cała masa osób wchodzących na rynek pracy będzie stała pod ścianą. Rynek pracy trzeba będzie trochę wspierać( dlatego chcą wprowadzać gwarantowany dochod- oczywiście mnie to nie przekonuje, ale nie o tym tu).


@pasczakk: Dobra, już widzę, że nie jesteś aktywny na rynku pracy.