Wpis z mikrobloga

#bieganie #rower #zegarki
Mirki, mam pytanie

Jakich zegarków używacie na rower i do biegania? I dlaczego właśnie takie wybraliście?

Mam Apple Watch ale bateria wyklucza np całodniowe jeżdżenie na rowerze. Miałem jakieś modele sportowe od huawei ..ale tam apka na iOS to dramat. Fenixy od Garmina byłyby ok..ale są bardzo duże.
Szukam w necie.. ale recenzje są często sponsorowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zegarek ma mieć dobrą baterię i dobrze łapać gps/glonas. Budżet do 2k

Z góry dzięki
  • 25
@Dwa_glupie_psy: garmin 935 (starszy), bo 945 juz przekracza budzet, a nie pasuja ci fenixy - To sa +/- odpowiedniki fenix5 / fenix 6pro

Coros pace2 jesli budzet mniejszy, a chcesz cos uber lekkiego i nie potrzebujesz nawigacji po tracku.
Coros apex / apex pro jesli nawigacja jest niezbedna i troche razi cie plastikowaty pace

Polar to w sumie tylko seria vantage i tu juz do rozkminy czy M czy potrzebujesz V
@Dwa_glupie_psy
Wybrałem go bo ma sensowna cenę, jest od garmina więc dobra jakość, trzyma wystarczająco długo przeważnie jeżdżę koło 5-6h maks i nigdy nie brakło baterii, obsługuje wszystko w bieganiu i rowerze w tym takie rzeczy jak pomiar mocy itp.
Z minusów to nawigacja jest tylko taka po punktach jak wgrasz mu ślad trasy, mapy są obsługiwane przez 945. Nie ma typowych smartwatch owych rzeczy typu płatność kartą ale w sumie noszę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PurpleHaze: Forerunner 245:
- dobry soft który fajnie działa ze Stravą
- bardzo lekki
- podoba mi się wizualnie
- świetny pasek który łatwo wymienić (trochę lepszy niż w 45) i jest wygodny i bardzo elastyczny
- długi czas działania na baterii
- body battery (teraz nawet na to nie patrzę)
- 3 lata gwarancji (2 + 1 od sklepu)
- Garmin (zaufanie do marki)
- wtedy był nowością
- wersja
@Dwa_glupie_psy: miałem forerunner 245, po pol roku padła bateria (trzymała godzine). Napisałem do supportu i wymienili od reki na nowy 245 wersja z music (tak dostałem za free wyższy model).

Postanowiłem wtedy sprzedać 245 music i kupilem fenix 6 pro. Zegarek idelalny do biegania, jazdy na rowerze czy wyprawy w góry. Nic lepszego nie znajdziesz. Tylko garmin
@Dwa_glupie_psy: jak chodził głównie gps, to za 400zl możesz kupić amazfit trex. Pancerne gówno, a gps trzyma ponad dwadzieścia godzin. Algorytmow treningowych na poziomie garmina tu nie znajdziesz, ale do pomiaru odległości i podstawowych parametr ów starcza aż nadto.

Tylko nie wiem jak tam appka na ios.
@Dwa_glupie_psy ja używam polar m400, jak kupowałem to był bezkonkurencyjny w tej półce cenowej -600zl
W następnym dołożę pomiar pulsu z zegarka, fajna byłaby lepsza bateria, ta wystarcza na 7-8h pomiaru GPS, co przy wędrówkach po górach już jest trochę mało. No i nie ma żadnych apekz czy muzyki z zegarka czy płatności zbliżeniowych.
Oprogramowanie i strona do przeglądania aktywności są bardzo fajne. Jako nowy rozglądam się za topowym garminem albo polarem