Wpis z mikrobloga

Konserwy chcą po prostu szariatu tylko w wersji katolickiej.


@El3xetor: szariart trochę za dużo ale takie państwo, gdzie dominuje moralność katolicka to już tak
@kondziu96: szariat to jest dyktat Koranu jeśliby to przełożyć na Polskę to w prawie polskim pojawiłby się zapis że np. jak ktoś Cię uderzy to trzeba nadstawić drugi policzek, wybaczyć 77 razy gdy Cię ktoś poprosi o to czy oddać płaszcz biednym tj dosłowne zastosowanie fragmentów Biblii jako prawa.

Ja piszę o samej moralności katolickiej czyli czymś co wynika z analizy Biblii np. potępianie homoseksualizmu, zbyt wysokiego oprocentowania kredytów prowadzące do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@placebo_: gdyby większość to wiedziała, to marketing ten byłby nieskuteczny, a nawet szkodził, a co za tym idzie, korporacje by z niego nie korzystały.

Napisałeś, że takie zwracanie uwagi nie okazuje oryginalności prawaków. Rozumiem, że pride month i zakładanie tęczy już jest okazywaniem oryginalności? Bo nie kumam o co się tutaj czepiasz? O sam fakt posiadania innych poglądów?
Bo w ten sposób można o to samo oskarżyć lewaków - o nieoryginalne
@MichalLachim: Prawaki prawakami, ale co jest w tym nie tak? Pride month fajną inicjatywą, ale fajnie kontrować korporacje, że wbrew ich #!$%@? ani nie mają swoich poglądów, ani nie wyznają żadnych wartości i tak naprawdę jedynym co się liczy to finanse.

Niezależnie czy wytykamy Apple oddawanie danych ich użytkowników z ChRL chińskiemu rządowi, czy Volkwagenowi korzystanie z niewolniczej pracy Ujgurów, czy innym korpo ich hipokryzję, to przyczyniamy się do presji społecznej.
@Cymes: gdzie w moralności chrześcijańskiej masz pozwolenie na potępienie kogokolwiek? W dniu sądu każda owca zawisnie za własną nogę a Ty nie jesteś od karania ludzi za ich grzechy. Jezus by nie potępił żadnego geja tylko go kochał (nie chciałem by to wyszło dwuznacznie, nie wiem jak inaczej to sformuowac) a zadaniem chrzescijanina jest właśnie nasladowanie Jezusa.
@MichalLachim: No wiadomo, ale skoro możemy #!$%@?ć korpo za greenwashing i wywierać tym presję społeczną, to czemu z taką reakcją spotyka się walka z pinkwashingiem?

Nawet jeśli robią to prawaki, nawet jeśli robią to prześmiewczo, to wciąż finalnie kończy się poruszeniem tematu pinkwashingu.

Serio, jak ktoś #!$%@? po korpo, że chełpią się zasadzeniem 30 drzew i warto, by następnym razem się wysilili trochę bardziej, jeśli chcą zbierać propsy za byciem zielonym,
gdzie w moralności chrześcijańskiej masz pozwolenie na potępienie kogokolwiek


@Pierorzek: ale jest też mowa, że mężczyźni homoseksualni nie posiądą Królestwa Bożego czyli homoseksualizm jest grzeszny.
Jezus wobec jawnogrzesznicy postąpił tak: "idź i GRZESZ więcej" czyli uznał jej grzech i odstąpił od kary, ale dał jej wolną wolę co ma czynić dalej
a co złego jest w zwracaniu uwagi na sztuczność wsparcia korporacji, która jest tylko marketingiem i niczym więcej?


@Izanagi013: Złego nic nie ma, ale tutaj mamy do czynienia raczej z idiotyczną narracją, że skoro ktoś wspiera jakąś sprawę, to powinien to robić bez względu na wszystko i przedkładać to nad np. obecność na jakimś rynku. A to założenie jest równie głupie, jak wykopki, które się do tej „hipokryzji” tasują.
@MichalLachim: zawsze śmieszy jak lewica zaciekle walczy o prawa i szacunek dla np. osób lgbt w zachodnim świecie, ale już z taką samą siłą nie walczą na bliskim wschodzie. No ale ale w jakiejś Polsce czy innej Rosji czy Niemczech prostactwo gejów nie lubi to jest wielkaest tragedia, a jak gdzieś w jakimś muzułmańskim kraju mordują za samo bycie gejem, to też źle, ale mamy to w dupie.
@skromny_chlopak: To już prawie o fikołek zahacza. xD Nie ma to jak porównać sadzenie drzew do prześladowań ludzi kilka tys. kilometrów. Co ma CD Projekt zrobić, wysłać czołgi do Arabii? xD Myślisz że oni nie wiedzą, że w ogóle na arabskim tt nie ma tęczowego loga? xD Wiesz, że jest jeszcze coś takiego jak prawo, które może regulować pokazywanie tęczowych flag? Nic?
@MichalLachim: Bardzo dobrze, że to się pokazuje, może wreszcie dotrze do zakutych łbów, że korporacje wyznają tylko jedną ideologię, którą reprezentuje portret Franklina na zielonym papierze.

Już lepiej być neutralnym światopoglądowo niż pokazywać całemu światu, że twoje zasady można wycenić.
@MichalLachim ty serio myślisz że te korporacje kogoś wspierają? Jeżeli uważasz że trzepią dodatkową kasę na garbiach LPG to ok ale jeżeli jesteś dzbanem i myślisz że kogoś wspieraja to czemu wybiórczo? Czyżby niektóre środowiska LPG nie były warte splunięcia?
@placebo_: Szkoda, że do móżdżków lewarów nie dotarło jeszcze, że zamiast walczyć o prawa mniejszości i kobiet tam gdzie są faktycznie łamane, wolą odprawiać swoje virtue signaling i dawać przyzwolenie korporacjom na wycieranie mordy swoimi postulatami. Kawiorowa lewica zza Macbooka dzielnie walcząca z kapitalizmem na Twitterze (σ ͜ʖσ)
@Cymes: no jest, że homoseksualisci grzeszą. I za te grzechy według Biblii odpowiedzą podczas sądu.

Pytam się kto Cię wyznaczył do osądzania innych ludzi, robienia im rachunku sumienia i jeszcze może karania ich za ich grzechy.

Bo ja znam bardziej takie fragmenty jak

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę
Dlatego jestem ciekawy skąd pomysł, że możesz gorzej traktować geja i go potępiać (użyłeś tego słowa w znaczeniu bliskiego wschodu czyli biczowanie, wyzwiska, więzienie, kara śmierci, zwolnienie z pracy, odebranie dzieci).


@Pierorzek:to Twoja nadinterpretacja, zresztą obecnie kk stoi na stanowisku że trzeba nienawidzić grzech a nie człowieka
@Cymes: wiem. Wziąłem to z

"Ja piszę o samej moralności katolickiej czyli czymś co wynika z analizy Biblii np. potępianie homoseksualizmu"

W praktyce potępienie homoseksualizmu oznacza gnębienie gejów. Na pewno nie bycie wobec nich życzliwym.

I dlatego nie można dopuścić do powstania kolejnego państwa wyznaniowego. Bo w teorii brak biednych, bezdomnych, uzależnień, niska przestępczość, ekologia, wysoki przyrost, pełne rodziny i przebaczenie, a w praktyce każdy skupia się na dowaleniu gejom, dowaleniu