Wpis z mikrobloga

Hej, mam do was pytanie (ja już po ślubie), ale wiem że są tu o wiele mądrzejsi ludzie jeśli chodzi o "spekulacje", więc tak, w tej chwili szał weselny jest, moja znajoma się żeni w lipcu, dzisiaj mi powiedziała, ceny czyli wszystko poszło o 100-200% w stosunku np: do ubiegłego roku np:

1. makijaż z 120zł na 250zł
2. grajki z 4-5 na 7-9k za dzień
3. sale weselne w sumie w tej samej cenie - nie podnoszą się za bardzo z tego co wiem
4. ciasto na wesele - o 100-200%
5. suknia ślubna - ta sama suknia co kosztowała w tym roku w styczniu około 4k teraz 5k
6. fotograf - kosztował 2.5k teraz kosztuje 5k
7. kamerzysta - 5k leciutko

jak to dalej bedzie wyglądać? bo moim skromnym zdaniem, ludzie po prostu na weselach się wypompują z kasy, a przecież się nie zwróci - więc biorąc nawet 150 osób czy 300 (zależy kto ma jaką rodzinę i jak podzielą to na sali) to niech bedzie że od pary średnio 400zł a chyba nikt jeszcze nie "zarobił" na weselu, chyba że miał sporo znajomych z zagranicy, ale i tacy potrafili dać puste koperty.

#gielda
#biznes
  • 19
@OscarGoldman: nie sądziłem ,że kamera/foto bierze po 5 koła za 1 dzień roboty. i to po 1 osobie ?
grajcy tez spoko, jak po 1-2k na łepka wyjdzie + do tego darmowy stolik z zarciem - jako dodatkowe zajecie do dorobienia spoko opcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@OscarGoldman: to się wypompują, i z czasem albo podniesie się średnia koperta, albo organizatorzy zaczną oszczędzać, szukać tańszych usługodawców i ceny się w konsekwencji obniżą, bo droższe usługi nie będą miały wzięcia.

I jak sam zauważyłeś, jest szał, bo w krótkim okresie zbierają się wszyscy Ci którzy mieli mieć w miesiącach lockdownów + Ci którzy mieli na teraz + potencjalnie Ci którzy boją się kolejnych ograniczeń na jesień. A fotograf się
@Mikrosoft jak #!$%@? jeden dzień roboty?! Fotograf:
Podpisanie umowy + sesja narzecsenka i obróbka zdjęć - Minimum 10h roboty. Wesele 12h roboty + edycja zdjęć, przygotowanie fotoksiazek - 20h (chyba, że jesteś Januszem i wrzucasz w popoluarny preset to zamkniesz się w 10h). Sesja poślubna wyjazdowa - cały dzień + 6h obróbki.
Wychodzi około 40-60h roboty za ślub.
Biorąc 5k płacisz 1k podatku + ewentualny ZUS, koszty materiałów(fotoksiazki, wydruki, pendrive w drewnie),
@czasnawykopki nie ma takiej opcji, dobry materiał dla wideo to minimum dwie osoby. Firmy, które oferują foto-wideo to minimum 3 osoby i cena 8k jest dosyć przystępna;-)

Terminy oddania kreatywnego filmu czy teledysku nie bez powodu są po sześć miesięcy. U znajomych filmowców ogarnięcie surewgo zapisu wideo to jest czasami kilkadziesiąt godzin roboty. A jeszcze trzeba to dobrze złożyć.