Wpis z mikrobloga

#dragonage #gry #bioware #dragonageinquisition
Przeszedłem ostatnio sobie w końcu Dragon Age: Origins i w sumie bardzo fajna gierka, nie zestarzała się jakoś tragicznie. Bardzo dobrze rozbudowany RPG, historia standardowo o ratowaniu świata, postacie fajno, ogólnie fajno.
Grałem też ostatnio w Dragon Age 2 i już na starcie uderzyło mnie to jaka ta gra jest brzydka i uproszczona do bólu. Mimo tego że DA1 wyszło w 2009 a DA2 w 2011 to miałem wrażenie że było dokładnie na odwrót.
System walki w DA2 jest strasznie denny, interfejs i ekwipunek podobnie (nie możesz dawać zbroi żadnemu z towarzyszy tylko gdzieś tam przez przypadek znaleźć ulepszenia). Miałem wrażenie że finalnie wszystko wyszło jakieś okrojone, niczym wersja alpha.
Historia szału nie robi, ale w sumie bardzo spoko są towarzysze, voice acting i rozmowy między nimi, to chyba największy plus.
Warto brać się za Dragon Age Inkwizycje?
Krs90 - #dragonage #gry #bioware #dragonageinquisition
Przeszedłem ostatnio sobie w ...

źródło: comment_1623235408hlmeLp1fLgPOF1g8Y2I9wY.jpg

Pobierz
  • 18
@Krs90 dwójkę warto przejść dla misji i dialogów towarzyszy, inkwizycja dla mnie ma świetną fabułę i oprawę muzyczną, problemem jest trochę pusty otwarty świat i grind, ale nie musisz robić wszystkiego na 100%

Ogolnie po kilku h gry w DAI musiałem sb zmienić poziom trudności na najniższy, bo przy normalnym przechodziłby tę grę kilka miechów. Ostatecznie zajęła mi prawie miesiąc grając 2-6h dziennie robiąc wszystkie misje poboczne.
@Krs90: W DA:I gameplay jest... inny niż w DA2. DA2, mimo, że gameplay był strasznie #!$%@?ący, a przeciwnicy ZAWSZE pojawiali się kiedy już myślałeś, że zabiłeś wszystkich, dowodzenie w porównaniu DA:O na PC to jakiś żart, to przynajmniej gameplay był dość proaktywny, w szczególności na najwyższym poziomie trudności, gdzie ataki obszarowe ranią współtowarzyszy. DA:I nie dość, że ma cholernie nudny gameplay, to do tego NIE MA TAM żadnych ciekawych postaci (może
@Krs90: Dzisiaj dwójkę przeszedłem i powiem ci, że mi się podobała ;)
Podobała mi się fabuła, która była bardziej osobista (nie w stylu "MUSISZ URATOWAĆ ŚWIAT") i postacie, które były ciekawie napisane (można było się z nimi przyjaźnić albo rywalizować), też DLC (szczególnie Legacy) były dobre.
Jedyne co mega irytowało to ciągle spawnujacy się przeciwnicy i powtarzalność lokacji (głównie te magazyny czy jaskinie, które wyglądały tak samo) xD
@Marcines: Ja skończyłem dwójkę wczoraj :D
Postacie były strasznie fajnie napisane i dialogi między nimi były nawet lepsze niż w 1 części. Powtarzalność lokacji i spawn przeciwników to faktycznie największe minusy, plus uboga grafika i interfejs.
@nekoenjoyer: @budus2: @wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: @TheVinc: @ChochlikLucek: Odpaliłem sobie Inkwizycję i... błagam powiedzcie że da się zmienić sterowanie LPM, w sensie w poprzedniej części przy kliknięciu np. na jakiś teren to postać
ale postać sama nie podchodzi, tylko trzeba podejść


@budus2: To jest największy absurd w tym wszystkim. Nie mogę po prostu kliknąć na coś żeby postać sama podeszła, tylko muszę podejść dostatecznie blisko, kliknąć, poczekać aż animacja się skończy i znowu kliknąć. Przecież to jest jakiś dramat. Kojarzysz jakieś mody oprócz 'faster loot' które warto ogarnąć? Przede wszystkim na to debilne sterowanie.
@Krs90: @budus2: Jeśli chodzi o usprawnianie rozgrywki, ja korzystam z tych, wszystkie znajdziesz na NexusMods: Faster loot, War Table - No Waiting (redukuje czas wykonywania misji przy stole narad do 0 sekund), Search Radius Increased (zwiększa zasięg "skanowania"), No More Fog of War (nie trzeba odkrywać mapy, wszystkie znaczniki są już naniesione), More Banter (wywołuje więcej rozmów między towarzyszami), More Inquisition Levels (zdejmuje górny limit poziomów Inkwizycji, dzięki czemu