Wpis z mikrobloga

#bieszczady #bieszczadytrip #gory

Gdzie konkretnie polecacie jechać w Bieszczady? Którą okolicę wybrać na ten pierwszy raz? Najlepiej szlaki dla początkujących, bez hardcorów :)

I co polecacie zwiedzić w mieście? :) W Sanoku zatrzymamy się na 100%.

Lepiej jechać autem czy pociągiem? Ciężko się przedostać z miasta na szlaki komunikacją/piechotą?
  • 10
@Majla:
1. autem, bo raz że ciężko się dostać/wydostać to poruszanie się busikami może być problematyczne
2. wetlina albo UG... a jeśli nie to każda miejscowość przy drodze 896 i 897 i okolicach - i tak trzeba dojeżdżać do szlaków, co za różnica czy 15 minut czy 30.
@Majla połonina Caryńska jest według mnie idealna na początek. Taka nie za ciężka i nie za lekka ( ͡º ͜ʖ͡º) a widoki świetne (chociaż według mnie to szlaki w Bieszczadach wszystkie są łatwe, jedynie ich długość powoduje że niektóre są cięższe). Ja zawsze robię tak, że nocuję w Ustrzykach Dolnych i rano dojeżdżam samochodem w wysokie Bieszczady. Kawałek drogi jest, ale jakoś lubię to miasto i uwielbiam
@Majla: ej, ale Ty jedziesz w góry, czy na do cioci na imieniny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak bez ironii, poczytaj, dowiedź się.
Pytasz o transport - zdecydowanie samochód, opcjonalnie dokładnie sprawdź PKS i prywatnych przewoźników. Tam pociągi nie dojeżdżają. Jedynym torowym transportem jest tam wąskotorówka, opcjonalnie drezyna. Doczytaj.
Możecie łapać stopa, to popularny sposób przemieszczania się.
Pytasz o szlaki i czy kupisz coś po drodze -