Wpis z mikrobloga

Mirasy, doradźcie proszę, jaki ekspres jest warto aktualnie zakupić. Zakładam, że raczej kolbowy niż taki pełny z wszystkim, bo jednak różnica w cenach jest kolosalna.

Jeśli kolbowy, to też jaki młynek do tego dobrać - stalowy żarnowy chyba najlepiej (dobry i jak najtańszy).

Kawę pijam czarną / espresso, więc wszystkie machloje do robienia kapucziny / latte / łoteweratte są dla mnie mało istotne. Obciążony jakoś koszmarnie nie będzie, bo pewnie max 3 kawy dziennie.

Czy znajdzie się ekspres do 1K? Jeśli nie, to do jakiej kwoty jest sens jeszcze brać, żeby nie przepłacać za zbędne bajery?

#kawa #ekspres #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 9
@skaza: problem w tym, że nie chce mi się pieprzyć z kawiarką - ekspres jest jednak wygodniejszy i szybszy, dlatego pytam o urządzenia.
@sailor_73: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@skaza: ja się zgadzam, że pewnie tak, jest, tym niemniej szukam ekspresu. Nie mam niestety czasu na celebrację procesu, ani nie posiadam kiperskiego podniebienia :)
Tym niemniej dziękuję za odpowiedź :)
@Jcdx: @sailor_73: minie kilka dni zanim załapiesz jak to obsłużyć, później będziesz czuł niedostatki, ponownie tracisz czas na szukanie i kasę, ponownie i znowu ponownie, później będziesz jeździł po serwisach-przecież to normalne. Odpuść, mam 50dych na karku i kilka kaw już wypiłem. Zdrowia.
@Jcdx: po zapytaniu i mojej odpowiedzi 'chanldarze czekajo', znajdź tańszy żarnowy młynek i tyle w temacie. ogólnie,tag,do,wciskania,kitu,kawy aromat musi brzmieć/.... , tego nikt nie obejdzie Zdrowia'
@Jcdx: Najdroższy będzie młynek w takim zestawie. Niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo kolba nawet tania da sobie radę jeżeli nie chcesz korzystać z dobrodziejstwa kaw mlecznych. Warto patrzeć na używane fiorenzato / eureki