Wpis z mikrobloga

Podejrzewam że słuchawki z ANC (BOSE QC35 II) uszkodziły mi słuch. #sluchawki #audio #zdrowie

Kupiłem je około tydzień temu w PL dystrybucji. ANC dawało mi dziwne odczucie, jakby delikatnie rozsadzało mi bębenki albo jakbym był pod wodą, podobno to normalne i mija po jakimś czasie. Jednak nie zdążyłem się przyzwyczaić, po kilku dniach (słuchałem po 2-3h dziennie) zaczęło mi szumieć i piszczeć w głowie ( #tinnitus), odstawiłem od razu słuchawki jednak już 3-4 dni jest bez zmian nieustanny syk i szum, dźwięk można by porównać do dźwięku silnika samolotu pasażerskiego, choć nieco więcej pisku, poziom natężenia jest względnie wysoki i powoduje dyskomfort. Dodam że w żaden sposób nie pogorszył mi się słuch w kontekście słyszalności, tak samo dobrze słyszę najdrobniejsze dźwięki tak jak to było od zawsze. Nigdy nie słuchałem muzyki czy audiobooków głośno, a w międzyczasie przeczytałem na Reddit że takie słuchawki jak te BOSE są nawet bezpieczniejsze dla słuchu bo ze względu na tak silną aktywną redukcję szumów naturalnie słucha się jeszcze ciszej co potwierdzam.

Jeśli kogoś interesuje jak sytuacja będzie wyglądać za miesiąc to niech napisze komentarz lub ewentualnie zaplusuje - zawołam. Myślę że wybiorę się w przyszłym tygodniu do jakiegoś specjalisty, choć z tego co przeczytałem na Wikipedii, na szumy uszne nie istnieje skuteczne lekarstwo czy terapia. Boję się że uszkodzenie jest permanentne.
  • 18
@Atreyu: miałem lekkie zawroty a ostatecznie ból głowy, w końcu wywnioskowałem że to przez to ANC, przez które pewnie wariował mi błędnik. Postaram się dokładnie zbadać sprawę, osobiście jestem przekonany że ma to związek z tymi słuchawkami, choć mogę się mylić.
@MlCHAU: nie masz apki do kalibracji ANC do tych słuchawek? w sony na pewno jest taka opcja i jesli czuć "ucisk" to trzeba skalibrować żeby sobie dyskomfortu nie sprawiać
@ssehflodur: szumi tak samo, ostatnio znalazłem w 2 różnych miejscach w internecie (Reddit oraz jakieś forum audio) dwa identyczne przypadki, ktoś kupił te BOSE QC35 II, po niedługim czasie miał tinnitus.

Na razie poczekam jeszcze z pozwem, jedyne co mi przychodzi do głowy w sensie dowodu na to co się dzieje to wykrywacz kłamstw i mówię to zupełnie nieironicznie. Inaczej tego nie udowodnię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlCHAU: kazde sluchawki moga uszkodzic sluch, oprocz kostnych, zalezy od poziomu glosnosci, ale napewno od cichego sluchania to nie wystapilo, znam sporo przpadkow powstania tinnitus od sluchawek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MlCHAU: ja mam szumy uszne kilka lat już, a właśnie zamówiłem nowe słuchawki, to wiem żeby przypadkiem nie odpalac anc XD ogólnie wczoraj byłem w klubie i piszczy mi trochę głośniej niż poprzednio, mam nadzieję że się to naprawi
@Rybitwa: co do sluchawek z ANC ja bym sie az tak nie obawial, sam codziennie nawet po kilka godzin uzywam Galaxy Buds Live z ciagle wlaczonym ANC od okolo pol roku, bez jakiegokolwiek wplywu, w tych BOSE to bylo mega dziwne uczucie zatkanych uszu albo wrazenie bycia pod woda, moj blednik swirowal i stad pewnie pogorszenie, ale juz jest troche lepiej.