Wpis z mikrobloga

@bialymisio:

jakie mogą być przyczyny

Moja magiczna kula mówi, że to może być problem z układem przeniesienia napędu.

A tak serio to jak na wyłączonym silniku mieszasz normalnie a po odpaleniu nie idzie włożyć biegu to szukałbym przyczyny w sprzęgle. Działa normalnie? Wysprzegla? Operator nożny stawia standardowy opór czy jest jakoś dziwnie miękki?
@bialymisio: docisk sprzęgła albo wysprzeglik. Ewentualnie układ jest zapowietrzony, ale sam nie powinen sie zapowietrzyć.
Jak pedał pracuje normalnie, opór jest taki sam, to raczej docisk.
Możesz wymienić tylko docisk i tarcze, bez dwu masu.
@bialymisio: planuję kupić astrę j i czytałem trochę o tych skrzyniach. Przy jakim przebiegu i roczniku musiałeś zrobić regenerację skrzyni? Jakie były objawy, że kwalifikowała się do naprawy? Na jak długo ta regeneracja starczy? Ile Cię to kosztowało z robocizną?
@mmenelica niecałe 150k przebieg sprawdzony i zweryfikowany. Ja ogólnie kupiłem z uszkodzoną skrzynią więc już byłem przygotowany na ten wydatek i wiedziałem, że to muszę zrobić. Kosztowało mnie to ok 1500 zł tylko, że to było robione po znajomości. A objawem było, że na 1 i 3 lewarek biegu drgał i go trochę cofalo podczas jazdy, ale biegi jeszcze nie wyskakiwały. Ogólnie to polecam auto, tą moją usterkę która miałem z tym
@bialymisio: dzięki za odpowiedź mireczku. Znalazłem w necie ponoć jakiś top warsztat gdzie niby pół Polski robi tę skrzynię M32 i wstępny kosztorys na stronie opiewa aż na 3 500 zł.. to może gdzieś do 2.5k dałoby się zrobić