Wpis z mikrobloga

@Bofsky: Jak śnieg jest zamrożony i dobrze związany to nie ma nic lepszego na strome trawersy, piargi i kruche żleby, a i zimowe skróty przez stawy też są w pyte ʕʔ
@RAKU gorzej z polami śnieżnymi i żlebami xD nie mówiąc o nawianych nawiasach na przełęczach ( ͡ ͜ʖ ͡). Do typowego pozaszlakingu wolę jednak warunki letnie
@Bofsky: Pozaszlakowicz nie narzeka na warunki i brak przetartych szlaków tylko napiera ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jakbym miał czekać kilka msc bez szczytowania na roztopy to chyba bym sfiksował ¯\_(ツ)_/¯
@Bofsky: A ja oram po śniegu i również skałkuje choć ostatnio z powodu kontuzji jednego palca trzeba było wybrać się właśnie na tę wycieczkę i pomimo przemoczenia butów jestem z niej bardzo zadowolony. Kolejny nocleg na nowym niezdobytym jeszcze przeze mnie szczycie oraz odwiedzenie kolejnego ciekawego wierzchołka w okół Doliny Złomisk.
@RAKU póki co staram się nabierać umiejętności i siły w wspinie by się dać załatwić w łatwym terenie. I jeszcze sobie kurs tradowy muszę machnąć
@RAKU za tydzień jadę w Tatry i też będę wchodził na Rysy. Powiedz mi, czy z rączkami i kijkami jest sens startować, czy też bez czekana nie ma co? Jaka jest wg Ciebie najlepsza trasa na rysy (z Palenicy asfaltem na na morskie oko i stamtąd na Rysy?)? O której trzeba już ruszyć żeby się wyrobić z wejściem i zejściem?
@igierr: Wszystko zależy od tego jakie będą warunki, dziś w nocy ponoć spadł śnieg, ale przyszły tydzień to bardzo wysokie temperatury według prognoz więc wiele się zmieni. Wejście rysą na Rysy z kijkami to słaby pomysł gdyż w przypadku poślizgnięcia się nie masz czym wyhamować, nie mówię że się nie da tylko trzeba liczyć się z ewentualnym zagrożeniem.
Co do trasy to szlakowo po prostu tak jak piszesz, ale ciężko stwierdzić