Wpis z mikrobloga

W końcu dołączam do użytkowników Apple.
Zawsze mnie to męczyło dlaczego te produkty wzbudzają tyle skrajnych emocji, więc musiałem sam spróbować.
Wcześniej czytałem biografie Jobsa spod pióra Waltera Isaacsona i oglądałem film o nim, co tym bardziej zachęciło mnie to tej marki. Czytałem też o firmie Apple w takich książkach jak "Zaczynaj od dlaczego" Simona Sineka.
Ponieważ nie chciałem kupić telefonu za 4-5k (często mi spadają), a mój 4 letni laptop przejęły dzieci, zacząłem przygodę od MacBooka Air z procesorem M1 (wersje 512gb).
Pierwsze wrażenia: super ekran, praca na baterii (40min mam włączony i nadal status 100% po naładowaniu), fajnie działają gesty na gładziku, cicha praca (natywne chłodzenie), bardzo lekki i o ciekawym designie.
Poza tym muszę się przyzwyczaić do obsługi interfejsu po tylu latach na Windowsach, ale wszystko wydaje się być intuicyjne (poza sprawdzeniem wolnego miejsca na dysku).
Jeżeli znacie ciekawe strony o macOS i produktach Apple to podajcie proszę linki. Dzięki.

#apple #macbook #macbookair
  • 6
@Jarek: Jak będziesz w finderze, wejdź a lewym górnym rogu (tam gdzie ikonka Apple) w preferencje, i zaznacz „hard drive”. Będziesz miał wtedy w finderze po lewej stronie cały dysk i będziesz widział ile masz wolnego miejsca oraz będziesz mógł chodzić po dysku jak na windowsiw