Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki nie wiem czy gdzieś popełniam błąd albo moje zdrowie szwankuje, ale jeśli tak to do jakiego lekrza się udać?

Od dłuugiego czasu zamiast kupować wodę niegazowaną/mineralną i jakąkolwiek ze sklepu po prostu piję z dzbanka Brita z filtrem.

I równie od jakiegoś czasu (2-3msc) zauważyłem, że ile bym nie pił takiej wody to mam suchość w ustach i spragnienie, pije bardzo dużo, bo mój mocz jest praktycznie przeźroczysty, a chodzę do WC od 6 do 12 razy dziennie (nie liczę, ale sporo, bo pracuję zdalnie to ciągle muszę gonić). Zauważyłem także, że jak rano wstaje to czuję się jakbym wczorajszy dzień "popił', suchość w ustach, lekka "bania" i nie wiem co z tym zrobić.

Czy są tutaj spece od zdrowego odżywiania? Czy picie TYLKO i wyłącznie wody z kranu przelanej przez filter jest zdrowe? I dlaczego gonię co chwile do WC jak mówią żeby bić dużo wody (nie wiem ile wypijam ale pewnie czystej wody wyjdzie z 3-4litry przy siedzącej pracy, bo ciągle mam tę suchość w ustach)

np. teraz po przebudzeniu wypiłem 1 szkalnę 10 minut temu i już mam suchość i ochotę na drugą.

@Kasahara: Ciebie kojarzę kolego od takich spraw, ale mogę sie mylić

#kiciochpyta
1. Udać się z tym do lekarza, jeśli tak to do jakiego?
2. Zmienić coś jeśli chodzi o nawodnienie?

#zdrowie #woda #lekarz #mikrokoksy #mirkokoksy #bieganie #pytanie #dieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c43b316d4c9c000b10b823
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania
4 litry i dodając do tego wodę z jedzenia to dużo.
Pamiętaj, że im więcej pijesz tym więcej wody organizm chce się pozbyć bo ma "nadmiar". (Ten "trik" stosują kulturyści w konkursach sylwetkowych).
Pijąc dużo filtrowanej wody wyplukujesz mikroelementy.
Warto zamienić trochę wody z dzbanka na wodę mineralną.
Nie zaszkodzi też zrobić badań krwi i moczu w tym poziom kreatyniny i mocznika.
@haabero: mają do tego to, że autor posta może niekoniecznie ma problemy z tarczycą, nerkami czy innymi narządami tylko choruje na pewną chorobę i ma stan zapalny organizmu, który objawia się między innymi zmniejszoną produkcją śliny i łez - stąd suchość w ustach, piekące oczy itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jesteś sam z tym, u mnie jeszcze do tego były problemy krwią w nosie i uczucie podobne do jakiegoś przeziębienia, podejrzewam że to przez te niskie temperatury w maju i pylenie krzaków i drzew, człowiek chodził ubrany za cienko, a tu temp potrafiła spaść do 8-10* i była duża wilgotność powietrza, plus rolnicy pryskają pola jakimś syfem