Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, przymierzam się do zakupu samochodu po 10 latach używania obecnego, w który nie chce mi się już dalej inwestować. Co byście polecili na podstawie poniższych parametrów:
- typ: SUV
- cena: <75k
- rok: 2015+
- skrzynia: automat
- paliwo: benzyna, hybryda
- silnik, osiągi, pojemność: tu jest największy zonk, bo przy tych eco downsizingach nie mam pojęcia co jest już niezawodne a co należy omijać szerokim łukiem.

Z góry dzięki za jakiekolwiek tipy
#motoryzacja #samochody
  • 11
@leanback: jeżeli nie masz dzieci i dołożysz z 7-10k to C-HR 1.8 jak ktoś tu polecał, w niższych pieniądzach będą albo 1.2, albo powypadkowe. Musisz pamiętać żeby skontrolować czy poprzedni właściciel wymienił olej w eCVT przy 60/70k km. Jeżeli nie a obecnie ma ponad 90k nie ma po co oglądać dalej. Na diagnostyce sprawdzisz też pojemność akumulatorów.
Co do XC60 - miałem jakiś czas D5 2.4 215KM z 2014 w automacie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leanback: x-trail / rogue. Ja mam 2014 rogue benzyna 2.5 4x4 automat od ponad dwóch lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Eksploatacyjne części tanie a wymiana oleju w skrzyni co 60kkm to 700pln.robilem raz bo kupiłem z przebiegiem 76kkm. Okazało się, że niepotrzebnie bo handlarz zmienił ale nie wierzyłem w jego słowa.

Za 5 latka dałem 53k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@leanback: serwis bez problemu. Gazu nie zakładałem, jest jakaś kwestia z regulowaniem zaworów - tak czytałem. W trasie poniżej 9l. W mieście 15k spalanie ok 13l ale trasy takie, że silnik się nie dogrzeje nawet. Napęd cały czas 4x4 auto bo w USA wersji nie ma opcji odpięcia na jedną oś.

Po tym czasie użytkowania kupiłbym nowszy egzemplarz gdybym zmieniał.