Wpis z mikrobloga

Kto z Mirasów gra na basie amatorsko? Chwalić się! Ja pierwszy bas kupiłem w święta Bożego Narodzenia 2020. Czas żeby poćwiczyć znalazłem dopiero w połowie stycznia. Od czasu do czasu przećwiczę jakiś kawałek i nagrywam bez korekt. Gitary to Ibanez GSR180 (sprzedana) Squier Jazz Bass I Squier Precision Bass. Oglądam na YT materiały Bass Buzz, Scott Bass Lessons I kilku innych. Inspiracja to Kinga Głyk i Wojtek Pilichowski. Pokażcie, co i na czym gracie.

#muzyka #gitarabasowa #gitaraelektryczna
  • 20
@Imnotokej źle też nie było, ja swoich nie poprawiam, bo chcę obserwować progres, bardziej dla siebie nagrywam. Slapping opanowałem względnie w kilka godzin, więc niedługo zagram coś od Jamiroquai, tylko muszę kupić coś do playbacku, jakąś taką walizkę z głośnikami i bluetooth, bo teraz wszystko trzymam w innym pomieszczeniu.
@ElMagiko: Bo chciałem polecić takie rozwiązanie do domowego grania - interfejs muzyczny. Kosteczka na biureczku przy laptopie i bezpośrednio gitara podpięta. Ten film wyżej też właśnie tak nagrałem i nie ma tam żadnej obróbki. Na niczym mi się lepiej nie gra :P Polecam jak by coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Imnotokej: ło bulwa cenią się trochę. Ja produkuje hałas (bo graniem się tego nazwać nie da) przy pomocy fendera rumble 100. Leciutki i sporo brzmień idzie z niego wycisnąć. Polecam
fendera rumble 100.


@Panczenisci: jak będę już sławnym bogatym basista to będę woził ze sobą dwa wzmaki (bo technicznych zatrudnie ziomków) to też myślałem o fenderze

ło bulwa cenią się trochę.

ale tam w komplecie są słuchawki studyjne, mikrofon, kabel do niego i licencja na program