Wpis z mikrobloga

a jak jadę z dzieckiem po ddr albo ścieżce pieszo rowerowej to nie chcę mijać się z takim #!$%@? w rajtuzach. Szosa jest na szosę.


@kolegamichaua: Mniej więcej taki argument kiedyś usłyszałem od policji w Gdańsku jak ich zapytałem o podejście do orki szosą po DDRach vs jazdą z samochodami
"Lepiej żebyś jechał z samochodami niż przy tych 35-40km/h zderzył się z dzieckiem na DDR bo postanowi wypaść, DDR jest rekracyjny
przecież najwięcej debili wymuszających pierwszeństwo jest wśród rowerzystów. Jazda przez przejścia dla pieszych wpierdzielenie się pod samochód to domena rowerzystów. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Jeszcze nikt kto jechał szosa nie wpiwrdzielil mi się tak abym musiał hamować na skrzyżowaniach.


@Yurakamisa: No to sprawdzamy:

https://statystyka.policja.pl/download/20/361900/Wypadkidrogowe2020.pdf

W 2020 roku rowerzyści uczestniczyli w 3 768 wypadkach drogowych,
rowerzyści przyczynili się do powstania 1 396 z nich.

3 Główne przyczyny kierowcy:
Nieustąpienia pierwszeństwa
@reddin: a nie przyszło Ci do głowy ze skoro droga jest projektowana razem ze ścieżka to projektant nie przewiduje jazdy na rowerze po jezdni ? Prędkości są szybsze inne nachylenie jezdni wysokie krawężniki.

Co do przepisów to zmieniłbym jedno - obowiązkowe OC i właśnie test z przepisów dla rowerzystów
a nie przyszło Ci do głowy ze skoro droga jest projektowana razem ze ścieżka to projektant nie przewiduje jazdy na rowerze po jezdni ? Prędkości są szybsze inne nachylenie jezdni wysokie krawężniki.


Nie ma to znaczenia i zrozumiesz to jak zaczniesz myśleć i poznasz przepisy. Jeszcze raz, jazda po jak to nazywasz "ścieżce" nie jest BEZWZGLĘDNA. Naucz się przepisów wreszcie.

Co do przepisów to zmieniłbym jedno - obowiązkowe OC i właśnie test