Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu, pewien dziadek, chciał udowodnić, że on dłużej ma prawo jazdy, a to oczywiście znaczy, że jeździ lepiej i lepiej zna przepisy, więc zafundował sobie wyprzedzanie w takim miejscu.

Postanowiłem skorzystać z okazji i za jednym zamachem zgłosić go i dowiedzieć się, co sądzi policja na temat takiego oznaczenia, jak na filmie (linia P-7a oraz przystanek -P-17).

Jeden mirek tydzień temu pytał o zachowanie w podobnym miejscu, więc jak tylko policja da mi odpowiedź, napiszę, czy według nich może być linia przystankowa i zatoka jednocześnie.

Wołam osoby udzielające się w temacie sprzed tygodnia, może będziecie zainteresowani oficjalnym stanowiskiem policji, jak mi odpowiedzą: @que_e @michael93pl @pietryna123 @radziol88 @ks2m

#polskiedrogi #prawojazdy #kodeksdrogowy #stopcham
  • 12
@Kaizen_: wydaje mi sie ze na poczatku filmu jest znak o zakazie wyprzedzania, pozatym zrobil to z prawej strony nawet jakby liczyc ze tam sa dwa pasy - a pas jest jeden co jasno wynika z oznakowania poziomego - to i tak nie powininen tak zrobic. Gosc poprostu nie zastosowal sie do znak o zakazie wyprzedzania, przejechal zatoka autobusu i z prawej strony wyprzedzil twoj pojazd. Ale ciekawe co inni powiedza...(
@technocratus: To, że złamał kilka przepisów, to nie ulega wątpliwości.
Wg mnie, nie może być oznaczenia, że jest linia P-17 przystanek (tzn. cześć jezdni) i linia krawędziowa P-7a (bo to oznacza pobocze) i o to przy okazji zapytałem policję. Ciekawi mnie, czy podzielą moje wątpliwości i czy zarząd dróg będzie musiał linie przemalować, żeby oznaczenie było jednoznaczne.
i dowiedzieć się, co sądzi policja na temat takiego oznaczenia, jak na filmie (linia P-7a oraz przystanek -P-17).


@Kaizen_: A co ma sądzić? Dziadek dostanie mandat i już. Słusznie zresztą.
ie ma nigdzie w ustawie przeciwskazań by znaku P-17 niestosować ze znakiem P-7a.


@Witch_of_Miracles: Tylko zgodnie z dyspozycją tych obu znaków:
- P-7a wyznacza krawędź jezdni. To, co jest poza krawędzią jezdni jest poboczem.
- P-17 oznacza natomiast cześć jezdni.
Czy pobocze może być jezdnią?
Przeczytaj, co oznacza znak P-17, a co znak P-7a i czy ma sens zastosowanie tych dwóch znaków jednocześnie.


@Kaizen_: stawiam na to ze gdyby tego tak nie zrobiono więcej kierowców jechałoby jak ten dziadek. Więc ma sens.