Wpis z mikrobloga

Czy imbir kwitnie w doniczce

W zimie posadziłem sklepowe kłącze imbiru w domowej doniczce. Zapakowałem do kuchennej szklarni (niektórzy nazwaliby to growboxem, ale to tylko mój mały eksperyment z pędzeniem storczyków, drzewek mango i innej drobnicy) i czasami podlewałem. Tak sobie rosło niebożę z miesiąca na miesiąc większe. Dni coraz gorętsze i warto korzystać ze słońca, więc dziś pierwszy raz całość opuściła szklarnię i wylądowała na balkonie.

Jakie moje zdziwienie w tym, że w gąszczu zwykłych łodyg, znalazłem łodygę niezwykłą! Wygląda na to, że bulwa jedna z drugą są gotowe na kwitnienie i będzie mi dane podziwiać kwiatostan tego kłączaka. Najciekawsze, że wg pewnego sklepu internetowego imbir kwitnie po 2 latach, a u mnie wystarczyło 6 miesięcy w szklarni pod lampą dla kwiatów.. no dla mnie zupełne zaskoczenie.

Mam nadzieję za tydzień może dwa dostarczyć zdjęcia kwiatostanu, jeśli wszystko pójdzie po imbirzej myśli. A temperatura w nocy w czerwcu niestety w dalszym ciągu spada do 10°C, więc rośliniak zaraz spowrotem do szklarenki.

#ogrodnictwo #rosliny #roslinydoniczkowe #chwalesie
blisko_kebab - Czy imbir kwitnie w doniczce

W zimie posadziłem sklepowe kłącze imb...

źródło: comment_1623512220t87zw7F8weaJYuqiISeKla.jpg

Pobierz
  • 2