Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi kredytami hipotecznymi, bo przemawia do mnie kwestia spłacanie swojego zamiast płacenia komuś za wynajem, brał ktoś ostatnio #hipoteka i może wyjaśnić jakie są wymagania?

Na ING jest informacja, że trzeba dać 20% wkładu własnego co nie byłoby problemem w kwestii powiedzmy brania pół miliona na dom, ale jakie są jeszcze inne wymagania? Jakiś dochód trzeba mieć konkretny by dostać? Czy w perspektywnie kredytu miesięcznego powiedzmy 1500 zarobki rzędu 4k będą ok? xD

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #glupiepytanie #finanse #banki
Pobierz
źródło: comment_16235179586M9I742Fhj2LPYwyTJuJLO.jpg
  • 9
@Victim: no tak, dochód trzeba mieć, najlepiej umowę na stałe i jakąś historię kredytową (mi doradca kazał jakieś gówno na raty 0% kupić zanim wziąłem) xd
No i poczytaj sobie o czymś takim jak stopy procentowe bo jak weźmiesz ratę 1,5k przy zarobkach 4k to niedługo możesz się zdziwić jak z 1,5k zrobi się 2,5 albo 3. xD
@Victim: Nie trzeba, są banki, które dają na 10% wkładu np. pekao, PKO czy BNP. Realnie w grę wchodzi tylko dochód z umowy o pracę, kumpel kombinował, żeby wziąć jak miał zlecenie ale się ostatecznie nie udało. Najlepiej się udać do doradcy typu Phinance albo Expander, przedstawią oferty z różnych banków, doradzą co i jak i pomogą ogarnąć dosłownie wszystko, bo dostają prowizje za udzielony kredyt
@Victim: takim ludziom jak ty, nie powinno dawać się wcale kredytu. UoP na czas nieokreślony (najlepiej) jest najważniejszym warunkiem ubiegania się o kredo. Resztę możesz otrzymać z banku lub u doradcy (który jeżeli jest jak większość doradców, wciśnie Ci największe gówno z którego dostanie największa prowizje [słabe oprocentowanie, gorsze warunki (np. na ubezpieczeniu itd..]). Skoro zadajesz pytania na gówno portalu zamiast samemu ich poszukać, to znaczy, ze tylko o tym marzysz.
Skoro zadajesz pytania na gówno portalu zamiast samemu ich poszukać, to znaczy, ze tylko o tym marzysz


@perkaman: Chryste, jaki frustrat xD Przyszedł zwyzywał i myśli, że fajny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytam na gównoportalu bo o tym rozmyślam a tutaj szybko dostanę jako taką odpowiedź, postanowię coś konkretnego to pójdę do specjalisty by mi profesjonalnie doradził, na ten moment ot zwykła ciekawość by się zorientować w
@KromkaMistrz:

Trzeba mieć minimum 10% wkładu własnego - Łatwiutko.

Stały udokumentowany dochód - najlepiej umowe o prace na czas nieokreslony - To już mam i było dla mnie oczywistością

Miec zdolność kreytową - nie wiem co to znaczy, nigdy nic na kredyt nie brałam, wszystko od razu za gotówkę, ale dopytam się specjalisty

Nie mieć negatywnych wpisów w BIK/BIG/KRD i innych bazach. - Tutaj też nie mam pojęcia co to, jak
@Victim: miec zdolnosc kredytowa - tzn miec dochód pozwalajacy na spłate zobowiązania w stosunku do Twoich dochodów. Jesli nie masz żadnych zobowiązan kredytowych, to zdolnośc kredytowa zależy od Twojego miesięcznego dochodu netto - im więcej zarabiasz, tym więcej możesz wziąc kredytu :)
Jakbys potrzebowala dobrego doradcy, to wal śmiało na priv, mam genialnego człowieka od kredytów który obsługuje na co dzień moich klientów - i wszyscy zachwyceni.
@Victim: Wcześniejsza historia kredytowa to mit jeśli chodzi o hipotekę, nie jest to do niczego potrzebne. Przed kontaktem z doradcą warto mieć już jednak wypatrzoną konkretną inwestycje, w moim przypadku miałem już nawet zapłaconą rezerwacje, bo mieszkania znikały z dnia na dzień. Doradca wyliczy Ci zdolność na podstawie kwoty z umowy o pracę i wyciągów transakcji z konta z poprzednich 12 miesięcy (niektóre banki tego wymagają), przedstawi różne oferty gdzie znajdziesz