Wpis z mikrobloga

Pożyczyłem starszej siostrze najpierw 2000 a potem za miesiąc kolejne 2000 więc łącznie 4000£ na 1 rok z tym że powiedziałem że jak spłaci w 1,5 roku to nic się nie stanie bo szwagier miał problemy finansowe przez częściowa utratę pracy przez lockdown w UK.
Ustaliliśmy że odda z 5% bonusem. Czyli łącznie 4200£
Sama inflacja to ponad 1% więc wydawało mi się to rozsądne, tym bardziej że już jej kilka lat temu powiedziałem żeby robiła roczną poduszkę finansowa z szczerej chęci pomocy rodzinie bo będzie kryzys za kilka lat, i wtedy jej pożyczę na %, a wcześniej pożyczałem na kilka miesięcy bez żadnych %.

Kasa została zwrócona tak jak było umuwione, ale pytała czy podaruje te 5%, to powiedziałem że przypominałem jej o tym jak ważna jest poduszka finansowa a ta olala temat a wiem że nie mieli większych wydatków przez ostatnie kilka lat,
To wyjechała mi z argumentem że szwagra koledzy pożyczali im za darmo a ja rodzina chce jakieś %.

Czy postąpiłem właściwie ? Nigdy takiej kwoty nikomu nie pożyczałem wcześniej i nie chciałem się zgodzić przez tydzień na początku ale presją rodziny sprawiła że pożyczyłem.
#uk
#finanse
#oszczedzanie
#pieniadze
#logikarozowychpaskow
#pytanie
  • 209
bo zle robisz mordo, nawet jak dobrze ci sie wiedzie i masz solidną poduszke finnsową to zawsze narzekaj ze masz duzo kredytow, zyjesz od pierwszego do pierwszego i słabo z kasą, to nikt nie przyjdzie prosic o pozyczke ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Stormweaver: to jest smutne, ale prawdziwe. zawsze jak masz trochę więcej pieniędzy to nawet nie tyle, że ktoś będzie chciał pożyczyć, ale jest też szansa,