Wpis z mikrobloga

Mam problem z suzuki grand vitara - 1.6 benzyna.

- czuć zapach benzyny w zbiorniczku plynu chlodzacego

- brak masła pod korkiem
- brak dymienia z rury
- kolor plynu ok
- węże chlodnicy miękkie
- olej silnika w normie
- nie grzeje się, trzyma temperature

Czyli brak typowych objawów UPG

Czy ktoś ma pomysł skąd ten swąd? Z rury tez troche czuć jakby miał za bogata mieszanke.

#suzuki #vitara #silnik #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody
  • 7
@jaca_66: no wlasnie... jakim cudem. Chyba nie ma innej opcji jak UpG zeby zapach sie tam dostał. Ale jakby byla uszczeka to bylyby tez inne objawy jak olej w ukladzie czy plyn chlodniczy w oleju silnikowym...
@Pieskor: sprawdź płyn w chłodnicy na zawartość spalin, jak wyjdzie pozytywny no to lipson, (plus upewnij się, że jakiś magik czy ktoś tam nie czyścił czegoś benzyną w okolicach chłodnicy itd, bo różnie z tym jest, na warsztacie czy coś nie miałeś robót, czy z przewodami paliwowymi wszystko okej, wiecej nie pomoge, bo mechanikiem nie jestem, tyle co sam ze swoim autem ogarniam)
@Pieskor: mi tak niektóre płyny pachniały. Ewentualnie gdyby tam był gaźnik lub monowtrysk powiedziałbym że ktoś pomylił wężyk odpływu nadmiaru paliwa z podgrzewaniem przepustnicy.
@aarahon: a z jakiego powodu Ci tak pachnialy? Dowiedzialem sie ze poprzedni wlasciciel wymienial chlodnice wody, a wczesniej probowal uszczlnic uklad jakims proszkiem... masakra :D