Wpis z mikrobloga

Pytanie nietypowe ale może ktoś ogarnia.

Potrzebuje nazwy jakiegoś banku który działa na zasadzie Revoluta, Monese, Monzo, N26 itd z tym aby po rejestracji było to konto zarejestrowane w Australii.

Ewentualnie inna opcja jak OnePay aby moc otrzymywać wynagrodzenia w Australii ale zarejestrować się z aplikacji.

Fajnie jakby dało się przesyłać bez większych kosztów pieniądze w funtach do UK ale nie jest to konieczne.

#uk #emigracja #australia #pracbaza #finanse #bankowosc #pieniadze #podrozujzwykopem
  • 18
Okej strzelam z dupy, nie wiem czy jest to możliwe w ogóle. A jakbyś wynajął coś na zasadzie skrytki pocztowej w Australii i na ten adres zarejestrował ? Chociaż wątpię żeby to przeszło, bo jednak instytucje finansowe są dosyć ostrożne w tych kwestiach.
@Voltix: @typeczek: nie, chodzi o to że wyjeżdżając do roboty potrzeba mieć konto w banku. Wiem ze ludzie przyjeżdżając do UK tymczasowo zakładali konto w OnePay a ostatnio jednej gość którego poznałem w robocie miał w Monese. Tak by moc otrzymywać pieniądze i lepiej mieć przed wyjazdem.

Teraz chodzi mi o Australię
@FeyNiX: wise.com dostajesz normalnie numer konta i o ile wiem jest to konto australijskie w sensie stricte bankowym


@Luigi93: Chodzi mi o coś takiego jak Revolut, bank dostępny tylko z aplikacji w telefonie, ja założyłem konto już w UK wiec dostałem konto w angielskim stylu sort code + krótki numer konta
@adriano30: @Luigi93: nie bo wtedy przelewy by szły jako międzynarodowe przez SWIFT a na to nie każdy pracodawca się godzi. Musi być jako lokalnie. conajwyzej musiałbym założyć nowe konto w Revolucie z IP australijskiego ale to raczej nie przejdzie.

Znajomy który mieszka w Hiszpanii np założył tam konto w Monese dostając numer konta jak w UK (oferują także otwarcie rachunku w Rumunii xD) i przyjechał do UK otrzymując tam wynagrodzenie.
@Luigi93: Po założeniu online i przyjeździe tylko potwierdzić dowodem tożsamości i już działa i chodzi tylko o wybieranie pieniędzy bo transakcje można od razu robić