Wpis z mikrobloga

Witam. Może ktoś spotkał się z rozwiązaniem problemu połączenie garmin edge 520 z telefonem samsung galaxy s20. W garminie zainstalowany jest najnowszy firmware (13.20), w telefonie android 11.

Problem: licznik nie może połączyć się ze smartfonem po bluetooth.

Co już robiłem.
- odinstalowałem Garmin Connect, usunąłem licznik z listy urządzeń bluetooth;
- zmieniłem w garminie nazwę urządzenia;
- zainstalowałem w telefonie Garmin Connect, przyznałem mu wszystkie prawa (lokalizację, odbieranie połączeń, itp.);
- uruchamiam GC, wyszukałem mój licznik na liście dostępnych urządzeń, dodałem urządzenie z listy, klikam dalej. Z dostępnych urządzeń bluetooth wybieram garmina, pojawia się monit o hasło urządzenia, potwierdzam i ostatni ekran to kończenie konfiguracji. Trwa to około minuty, gdzie na końcu otrzymuję błąd parowania, konfiguracja się nie powiodła.

W Edge 520 jako sparowane urządzenie widnieje nazwa mojego Galaxy s20. Niestety brak jest połączenia.

Jeżeli te same kroki zrobię w starym telefonie (galaxy s6), wszystko przebiega prawidłowo.

#rower #szosa #garmin
  • 5
@mmichal: Tak, mam włączoną lokalizację w czasie parowania, nawet fix GPS złapałem na obu urządzeniach. Pokazuje, że jest sparowanie, ale nie mogą się połączyć. Podejrzewam, że jest to spowodowane zbyt restrykcyjnymi prawami w androidzie. Chociaż jak wcześniej pisałem, przyznałem garmin connect prawa do wszystkiego co było na liście.

@Hipodups Tak też zrobiłem. Usunąłem raz jeszcze garmina z listy bluetooth, samsunga z listy połączonych urządzeń w liczniku, reset obu urządzeń i nadal
@Stormweaver: Tak, niestety nic to nie dało. Wygląda na to, że moja stara 520-tka nie działa z nowym softem garmin connect mobile. Przesiadłem się na 530-tkę i działa wszystko bez problemu.

Dzięki wszystkim za pomoc.